14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۰:۰۱:۵۸
کد مطلب:  1057276
دکتر حسینی:
ساخت ۶ مدرسه و یک مجتمع رفاهی فرهنگی /پذیرش هزینه ایاب و ذهاب

معاون وزبر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در جزیره کیش از ساخت ۶ مدرسه و یک مجتمع رفاهی فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور دکتر حسینی در نشست با مدیر عامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش و مسئولین آموزش و پرورش منطقه آزاد کیش، هماهنگی لازم برای همکاری و اجرای موضوعات مهم مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: جزیره کیش از دو جهت ویژه باید مورد توجه قرار گیرد، اولا کیفیت آموزش وپرورش مورد توجه قرار گیرد، زیرا کیفیت آموزش وپرورش بسیار پایین تر از آموزش عالی است و برای استاندارد سازی آموزش وپرورش وتوانبخشی باید اهتمام ویژه شود.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشورگفت: نکته مورد توجه بعدی این است که سرانه فضای آموزشی در کیش با تعداد ۱۰ هزار نفر دانش اموز ۴/۴ متر است، که بعداز استان سیستان وبلوچستان در پایین ترین،سطح قرار دارد.

حسینی افزود با توجه به این شرایط مدیران سازمان منطقه آزاد کیش قول دادند تا با واگذاری و کمک به ساخت شش مدرسه، و یک هنرستان مدرن واستاندارد در این جریزه از طریق مبادی ذیربط تمام همت خود را برای اجرایی سازی آن معطوف دارند

حسینی افزود: در این نشست مقرر شد، یکی از این ۶ مدرسه به دانش آموزان با نیاز ویژه اختصاص یابد، که عملیات اجرایی این پروژه با کلنگ زنی در دهه فجر آغاز می شود.

وی با تاکید براین که با احداث این ۶ مدرسه سرانه فضای آموزشی در جزیره کیش به استاندارد ملی یعنی۵/۳ متر مربع و جهانی هشت و سه دهم متر نزدیک خواهد شد

حسینی در ادامه، افزود: سالانه بیش از ۲ میلیون گردشگر به جریزه کیش مسافرت می کنند، که این ظرفیت ارزشمند می تواند به کیفیت بخشی به برنامه های آموزشی وفرهنگی کمک کند و برنامه های عملیاتی آموزشی وفرهنگی وتربیتی طراحی واجرا یی سازی آنها را مسئولین و برنامه ریزان وجهه همت خویش سازند

معاون وزیر گفت: از جمله این برنامه های طراحی مدارس مدرن بین المللی در تراز سند تحول بنیادین است، همچنین ایجاد پارکهای موضوعی، در بخش آموزش وپرورش استثنایی و دوره ابتدایی، به گونه ای که همه دانش اموزان ایرانی بتوانند ازآن بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: موضوع دیگر این نشست ، پرداخت هزینه ایاب وذهاب دانش آموزان با نیاز ویژه از سوی سازمان منطقه آزاد کیش بود، که این تصمیم مهم کمک شایانی به خانواده می کند.

حسینی توجه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ، برای ساخت یک مجموعه اقامتی بزرگ با اختصاص زمین از سوی سازمان منطقه ای کیش، به روش سهامداری ویژه برای فرهنگیان کشور،همچنین اختصاص زمین برای احداث مجتمع های مسکونی برای فرهنگیان را مورد، اشاره و تاکید قرار داد و گفت: واگذاری دومجموعه بزرگ نیمه کاره برای اختصاص به مجتمع رفاهی و فرهنگی و یک مجموعه دیگر برای احداث یک مجموعه بزرگ در تراز مجتمع های حیات طیبه از موارد ی بود که مورد تاکید قرار گرفت

 

 

به اشتراک بگذارید :