24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۰۹:۰۹:۳۹
کد مطلب:  1057132
رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مشارکت یکی از معیارهای مهم مدرسه محوری در طرح تعالی است

جلسه هماهنگی کارشناسان و کارشناس مسئولان قطب2 (ری، کهریزک، فشافویه) در محل اداره دوره دوم آموزش متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این جلسه محمدرضا اطهری مقدم رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه با اشاره اهداف در حوزه تعلیم و تربیت گفت: اولین و مهمترین عامل، شناخت اهدافی است که برای آن تلاش می کنیم و باید در اولویت کاری قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه در نظام تعلیم و تربیت همیشه باید رو به جلو و در حال پیشرفت حرکت کنیم اظهار داشت: در نگاه تمام ساحتی به نظام تعلیم و تربیت مهمترین عامل پیشرفت ،بی نهایت بودن و عدم محدودیت در اهداف است.

اطهری با اشاره به اینکه باور کردن اهداف بعد از شناخت آنها  ضروری است ،تصریح کرد: چون تحقق اهداف بر مبنای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پایه ریزی می شود، عدم باور درست از آنها موجب رهایی و عدم پیگیری شده و رسیدن به اهداف کوتاه مدت، مانع ادامه کار و تلاش برای اهداف بلند مدت می شود.

این مقام مسئول یکی از معیارهای مهم مدرسه محوری در طرح تعالی، را مشارکت دانست و افزود: ارزیابی عملکرد ، پیگیری امور انجام شده و بررسی چالش ها و مشکلات موجود در راه رسیدن به اهداف از جمله عوامل سرعت بخشیدن به امور است.

اطهری مقدم با تاکید بر استفاده از فناوری های نوین در تدریس و بروز رسانی سیستم های آموزشی در مواجهه با دانش آموزان امروزی تصریح کرد: با تغییر نسل ها لازم است نگرش و نگاه ها نیز تغییر کند چرا که دانش آموزن امروز با سرعتی بسیار بیشتر از ما در حال حرکت هستند و در صورت عدم بروز رسانی خود، از آنها عقب خواهیم ماند.

 

به اشتراک بگذارید :