13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ۱۴:۱۶:۳۵
کد مطلب:  QTn2LDHr
پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان به کنگره 8000 شهید استان

مهدی حاجتی به مناسبت برگزاری اولین کنگره 8000 شهید استان گیلان پیامی صادر کرد:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون (آل عمران 169)

و گمان مبر آنان كه در راه خدا كشته شده اند، مرده اند، بلكه آنان زنده هستند و در بارگاه پروردگارشان بهره­ مندند.

شهدا در قلب تاریخ جای دارند و سرمشق خویش را از سرور جوانان اهل بهشت آموخته اند. شهید اسطوره ای است ماندگار که در راه احقاق حق و نبرد با باطل از هیچ کوششی فروگذار نمی کند، حتی با نثار جان شیرین خویش و تقدیم آن در راه جان آفرین، که شهادت هنر مردان خداست و چه انتخابی برتر و سزاوارتر از آن که سهمی هرچند کوچک در برگزاری کنگره 8000 شهید والامقام استان گیلان داشته باشیم.

مردم شهید پرور گیلان همچون دیگر هم میهنان مان در جای جای ایران اسلامی بر عهد خویش در راه اعتلای انقلاب اسلامی و آرمان های آن پیر جماران، خمینی کبیر(ره) پایبند بوده و هستند، که تقدیم هزاران شهید هشت سال دفاع مقدّس، مشتمل بر 156 تن از شهدای فرهنگی و 850 شهید دانش آموزی، سندی استوار بر این ادعاست.

اینجانب ضمن ادای احترام به مقام شامخ همه شهدای گرانقدر، مقدم تمامی مدعوین، بویژه خانواده های معزز شهدای فرهنگی حاضر در این اجلاسیه را گرامی می دارم و امیدوارم اکنون که در چهارمین دهه از عمر پربرکت نظام مقدّس جمهوری اسلامی با پیشوایی هوشمندانه مقام معظّم رهبری(مد ظله العالی) و مدیریت مدبّرانه دولت تدبیر و امید هستیم این گردهمایی فرصتی مغتنم در معرفی نقش ماندگار و بی همتای شهیدان انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دل های یکایک مردم سرافراز ایران باشد.

مهدی حاجتی

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان

به اشتراک بگذارید :