20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۴:۱۹:۱۸
کد مطلب:  1053658
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خبر داد؛
رشد 79 درصدی شرکت‌کنندگان پرسش مهر بیستم رئیس جمهوری

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از رشد79 درصدی ثبت نام شرکت کنندگان پرسش مهر بیستم رئیس جمهوری نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اعلام این خبر، افزود: در پرسش مهر بیستم که تا 17 دی ماه فرایند ثبت‌نام در سامانه همگام ادامه داشت،  ۲۹۶ هزار ۷۴۳ نفر دانش‌آموز و فرهنگی ثبت‌نام کردند که میزان مشارکت جشنواره پرسش مهر بیستم نسبت به پرسش مهر نوزدهم بیش از 79 درصد افزایش داشته است.
 
صیدلو آثار فرهنگیان را در 17 رشته دانست که می‌توان به  شعر، داستان، وبلاگ، فیلم کوتاه، نمایشنامه نویسی، طراحی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، خوشنویسی، مجسمه‌سازی، کاریکاتور، نقاشی خط و نقاشی آبرنگ و نقاشی رنگ روغن اشاره کرد.
 
وی ادامه داد: در حوزه ادبی پژوهشی ۱۸ هزار ۲۴۶ نفر، در حوزه سرود و آوایی ۲۵۴ هزار ۳۶۵ نفر و در حوزه فیلم و هنرهای نمایشی ۹۳۴ نفر در حوزه رسانه و فضار مجازی ۲ هزار و ۴۴۵ نفر  و در حوزه دستی تجسمی ۲۱ هزار و ۷۵۳ نفر شرکت  کرده‌اند.
 
صیدلو گفت: رئیس‌جمهوری در پرسش مهر بیستم در آغاز سال تحصیلی (۹۸-۹۹) از دانش‌آموزان سوال کرد "برای ایجاد محیطی شاداب‌تر، دلپذیرتر، امن‌تر و دوست‌داشتنی‌تر در مدارس چه کارهایی باید انجام داد؟" که امیدوار هستیم در نتایج ارزیابی پرسش ریاست محترم جمهوری دانش‌آموزان و فرهنگیان شهرستان‌های استان تهران، حائز کسب رتبه‌های برتر در سطح کشور باشیم.
 
شایان ذکر است دبیرخانه پرسش مهر در تهران و کانون فرهنگی تربیتی شهید مفتح است.

به اشتراک بگذارید :