19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ۱۲:۳۴:۵۱
کد مطلب:  Vegc3bKQ
در مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار گردید.
برگزاری همایش "اصفهان، ریزگردها و آلاینده‌ها" در مرکز تحقیقات معلمان ناحیه یک اصفهان

عطایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 : تبدیل نظام آموزشی کشور به یک نظام تربیتی و فرهنگی پیام سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش است که در آن 6 بخش در نظر گرفته شده، یکی از این بخش‌ها موضوع زیستی و بدنی است که همایش "اصفهان، ریزگردها و آلاینده‌ها" در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش و بخش زیستی و بدنی برگزار شده است.

 

 

 

 

با حضور پروفسور پرویز کردوانی پدر کویر شناسی ایران از برگزیدگان همایش "اصفهان، ریزگردها و آلاینده‌ها" در مرکز تحقیقات معلمان استان اصفهان تجلیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک اصفهان، کامران عطایی مدیر آموزش‌ و پرورش ناحیه یک اصفهان درهمایش "اصفهان، ریزگردها و آلاینده‌ها" با بیان اینکه سند تحول بنیادین یکی از سندهای بالادستی آموزش ‌و پرورش است، اظهار داشت: تبدیل نظام آموزشی کشور به یک نظام تربیتی و فرهنگی پیام سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش است که در آن 6 بخش در نظر گرفته شده، یکی از این بخش‌ها موضوع زیستی و بدنی است که همایش "اصفهان، ریزگردها و آلاینده‌ها" در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش و بخش زیستی و بدنی برگزار شده است.

 

وی افزود: پیشنهاد این همایش در مهرماه سال گذشته ارائه شد و در شورای برنامه‌ریزی مدیریت آموزش‌ و پرورش  به تصویب رسید و امروز از حضور پروفسور پرویز کردوانی پدر کویر شناسی ایران استفاده کردیم.

 

عطایی بیان کرد: این همایش در 2 بخش برگزار شد که در بخش فراخوان مقاله (بخش خصوصی) 11 محور پژوهشی ویژه اساتید، دانشجویان و معلمان ارائه شد و در بخش دانش‌آموزی فراخوان عکس، کاریکاتور نقاشی در نظر گرفته شده بود. وی افزود: در بخش فراخوان مقاله 150 اثر به دبیرخانه رسید که از این تعداد 15اثر رتبه برتر را کسب کردند و در بخش دانش‌آموزی350 اثر ارائه شد که 40 اثر از سوی هیئت‌داوران به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد.

 

عطایی گفت: تداوم برگزاری این همایش نیازمند همیاری سازمان‌های مختلف و بودجه است چراکه برگزاری این همایش‌ها برای آموزش‌ و پرورش هزینه دارد اما قصد داریم برای فرهنگ‌سازی و نهادینه‌کردن موضوعاتی همچون ریزگردها برگزاری این همایش‌ها را ادامه دهیم. البته لازم است تا در نگاه کلی، وزارت آموزش ‌و پرورش این موضوعات را در مباحث درسی دانش‌آموزان قرار دهد تا دانش‌آموزان در سن کودکی با این موضوعات آشنا شوند.

 

در این همایش پروفسور پرویز کردوانی پدر کویر شناسی ایران ، ظهرابي مدير كل سازمان محيط زيست استان اصفهان ، بيجندي مدير كل سازمان هواشناسي استان اصفهان ،دکتر اسماعیلی مشاور پژوهشی استاندار سخنرانی نمودند.

 

در پایان این همایش از نفرات برتر در بخش ارائه مقاله و دانش‌آموزی تقدیر شد.

 

به اشتراک بگذارید :