19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ۱۲:۲۹:۲۸
کد مطلب:  wsPXpLqk
در گردهمایی مسوولین آموزش و پرورش استان اصفهان مطرح شد
برنامه ریزی در زمینه ی نیروی انسانی باید اولویت آموزش و پرورش باشد.

مدیران آموزش و پرورش استان اصفهان به منظور بررسی مسائل آموزشی ، پرورشی و اداری و ارائه ی راهکار های مربوطه در منطقه ی بن رود گرد هم آمدند.

 

 

مدیران آموزش و پرورش استان اصفهان به منظور  بررسی مسائل آموزشی ، پرورشی و اداری و ارائه ی راهکار های مربوطه در منطقه ی بن رود گرد هم آمدند.

در این جلسه معاون مالی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن اشاره به راه اندازی سامانه ی ثبت سفارش کتب درسی دوره های ابتدایی و پیش دانشگاهی برای اولین بار، از مدیران آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان اصفهان خواست به جد پیگیر ثبت کتب درسی در سامانه باشند تا در آغاز سال تحصیلی 96-95 از نظر سفارش کتاب درسی مشکلی وجود نداشته باشد.

میر پور با اشاره به سختی های سال 1394 از نظر مالی اعلام کرد این سال مالی با 210 میلیارد تومان بدهی بسته شده وبدهی مذکور به سال 95 منتقل شده است و این در حالی است که حدود 3/98 درصد از بودجه ما به حقوق اختصاص می یابد و 7/1 درصد به سایر موارد و این عدد اعتبار 7/1  در سال جدید 73 درصد کاهش دارد.

در ادامه ی جلسه ،معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، ضمن اشاره به مشکلات نیروی انسانی در سال تحصیلی گذشته و ازدیاد این مشکل با توجه به آمار ورودی و خروجی دانش آموز و نیروی انسانی ، اولویت اول آموزش و پرورش را نیروی انسانی دانست و سرمایه گذاری در این موضوع را سرمایه گذاری در بخش 98 درصدی بودجه ی آموزش و پرورش دانست.

اکبر پناهی با اشاره به اولویت بندی های لازم در ساماندهی نیروی انسانی، خواستار اجرای درست این اولویت بندی ها در مناطق و نواحی آموزش و پرورش شد.

همچنین معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، بیان کرد: هر چه در ورزش کار کنیم  می تواند از مشکلات آینده ی افراد پیشگیری کند. وی افزود : 700 نفر از مدیران مدارس ما در زمینه ی ترویج سلامت مورد تقدیر قرار گرفتند و این نشان از عزم ما برای ایجاد نشاط و سلامتی در دانش آموزان است. عبدالرضا رییسی بیان کرد: کانون های ورزشی درون مدرسه ای و برون مدرسه ای می توانند برای گذران اوقات فراغت دانش آموزان فعال گردند و نقش موثری در این زمینه داشته باشند.

در ادامه معاون آموزش ابتدایی اداره کل با بیان محور های دوره ی ابتدایی و گزارشی از فعالیت های حوزه ی آموزش ابتدایی ، توجه به شناسنامه ی سلامت در زمان ثبت نام را از الزمات ثبت نام دانش آموزان در مدارس بیان کرد

همچنین معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: از بحث اوقات فراغت دانش آموزان نباید غافل شویم و در این راه باید از همکاری و همراهی دیگر سازمان ها،از جمله شهرداری و شورای اسلامی شهر استفاده کنیم.

محمد جواد احمدی گفت : می توان اردو های دانش آموزی را به سمت نمایشگاه های کتاب سوق داد تا دانش آموزان ضمن تفریح، با فرهنگ کتاب و کتابخوانی آشنا شودم.

 

به اشتراک بگذارید :