18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ۱۱:۵۷:۲۰
کد مطلب:  V7TxSu7D
مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور:
فعالیت های مفید اجتماعی در گرو سلامت جسمانی افراد است

مدیر آموزش و پرورش نور در جلسه ی هم اندیشی برگزاری مراسم هفته سلامت گفت: فعالیت های مفید اجتماعی در گرو سلامت جسمانی افراد است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، احمد گرجی در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت سلامت جسمانی گفت: شکی نیست که روح و جسم بر یکدیگر تاثیر متقابل دارند و سلامت جسم بر روحیه ی فرد و زندگی فردی و اجتماعی او تاثیر گذار است ،‌ بنابراین ما به عنوان متولیان امر تعلیم و تربیت باید به گونه ای برنامه ریزی نمائیم که دانش آموزان از اولین سالهای حضور در آموزش و پرورش به سلامت جسمانی خود توجه داشته باشند ، چنانچه در جامعه امروز بخش زیادی از بیماریها مانند دیابت ، فشار خون و... ناشی از عدم مراقبت صحیح در تغذیه و عدم توجه به سلامت جسمانی در کودکی و نوجوانی است.

وی با بیان اینکه  انتظار می رود تا سال  2030 دیایت جز 7 علت اصلی مرگ ومیر در جهان باشد ،افزود :باید با کمک همه دستگاههای مربوطه از شیوع و پیشرفت این بیماری که در حال رشد است جلوگیری شود

 گرجی شعار امسال هفته ی سلامت را با توجه به شیوع بیماری دیابت " غلبه بر دیابت " اعلام کرد و افزود: ‌مدارس این مدیریت طی هفته سلامت برنامه های خاصی برای ارتقای فرهنگ سلامت اجرا خواهند کرد.

 

به اشتراک بگذارید :