13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ۱۳:۰۰:۲۷
کد مطلب:  1051618
با حضور دکتر حسینی برگزار شد
مراسم بزرگداشت مرحوم فقید دکتر علی اصغر کاکوجویباری

مراسم بزرگداشت درگذشت دکترکاکوجویباری معاون اسبق برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش وپرورش استثنایی و مادر بزرگوار همکار روابط عمومی سازمان ( ملوندی )، با حضورمعاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، اساتید، صاحبنظران، دانشجویان، بازنشستگان و پیشکسوتان و کارکنان سازمان و حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور، دراین مراسم خانم دکتر فرهبد، با اشاره به جایگاه معلمی دکتر کاکوجویباری گفت: مهم ترین ویژگی آن استاد فرزانه، افتخار به معلمی بود و به جرأت می توان گفت وی یکی از الگوهای شایسته معلمی بویژه درحوزه آموزش و پرورش دانش آموزان با نیاز ویژه بود، که با حساسیت و درایت برای انطباق برنامه های آموزش و پرورش این دانش آموزان، با آخرین دستاوردهای علمی دنیا تلاش می کرد.

وی بیان داشت، مدیریت مبتنی بر روابط انسانی این معلم فرهیخته در پژوهشکده مطالعات آموزش وپرورش نیز منجر به رفع مشکلات و موانع پیش روی این مجموعه علمی شده بود.

عضوهیات علمی پژوهشکده مطالعات آموزش وپرورش، دکترکاکوجویباری را از نخستین کسانی برشمرد،که فلسفه تعلیمو تربیت فراگیر را در کشور مطرح کرده بود و اظهار داشت: دغدغه رسیدن دانش آموزان با نیاز ویژه به استقلال فردی و اجتماعی زمینه ساز، تدوین کتابها و مقالات علمی و پژوهشی وکاربردی از سوی وی شده است.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان نیز در ادامه این مراسم، گفت: برای اولین بار کتابهای ویژه برای گروههای مختلف دانش آموزان، تحت پوشش سازمان را دکتر جویباری تدوین کرده است.

وی افزود : دکترکاکوجویباری برای دانشجویان و هر کسی که معلمی را انتخاب می کند، الگوی زنده ای از ایثار وگذشت و مجاهدت علمی است.

دکترغفوریان، تلاش برای ایجاد پیوند نهادهای علمی و آموزش وپرورش را از نقاط درخشان زندگی پربار این استاد فقید روانشناسی کشور دانست وگفت: فرصت های زندگی در گذر است تلاش کنیم، مانند این معلم  فرهیخته آثار معنوی ارزشمندی از خود بجا گذاریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :