29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۱۹:۲۴:۴۹
کد مطلب:  1050548
افتتاح 26 مدرسه خیرساز در دهه فجر امسال

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 26 مدرسه خیرساز در قالب 198 کلاس درس به بهره برداری می رسد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان در سالن شهید انصاری استانداری اظهار داشت: بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسهساز با رویکرد «فرهنگ، رسانه و خیرین مدرسه ساز» در ۲۲ خرداد ماه سال آینده برگزار میشود.

وی افزود: گسترش فرهنگ مشارکت مردم در عرصه مدرسهسازی، شناسایی و تکریم خیرین مدرسهساز از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است‌.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به افتتاح پروژههای خیرساز در ایام الله دهه فجر، تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۲۶ پروژه خیرساز با ۱۹۸ کلاس درس به بهره برداری می رسد.

جهان آرای بیان کرد: طرح نماد امسال برای سومین سال پیاپی در ۶۶۹ مدرسه استان و در ۱۰ شهرستان با هدف کاهش و پیشگیری آسیبهای اجتماعی دانشآموزان در حال برگزاری است.

وی به طرح ۱۰۰ به علاوه ۳۱ برای احداث دانشگاه فرهنگیان اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح هر استان چنانچه ۱۰۰ هکتار زمین در اختیار بگذارد، یک دانشگاه فرهنگیان شاخص در آن استان ایجاد می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان به وضعیت نامناسب دانشگاه فرهنگیان استان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در حال حاضر در پردیس دختران و پسران، مجموعا یک هزار و ۶۰۰ دانشجو دارد ولی فضای موجود در حد یک دبیرستان است.

جهان آرای افزود: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گیلان در سال آینده به بیش از 2 هزار نفر ارتقا پیدا کند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان نیز در این جلسه گفت: در آب، برق و گاز مدارس مواردی را مشاهده کردیم که بیشترین هزینه ها مربوط به قبل از ستاد اسکان فرهنگیان است، لذا باید مدیران را مکلف کنید که همزمان با اجرای ستاد، هزینهها را اعلام کنند و از محل درآمد ستاد پرداخت کنند.

محمود قاسمنژاد گفت: با توجه به تاثیرگذاری آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت سطوح مختلف سنی، عضویت آموزش و پرورش در پدافند غیرعامل به زودی ابلاغ میشود تا موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل را در مدارس آموزش دهند

 

به اشتراک بگذارید :