3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۲:۰۰
کد مطلب:  1050388
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در مراسم یادبود عروج شهدای پرواز ٧۵٢ ؛
غم از دست دادن عزیزان در حادثه هواپیما بسیار سنگین بود/ ضد انقلاب از سانحه هوایی سواستفاده کرد و باید مسئولان امر ابعاد این حادثه را بررسی کنند

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اظهار کرد: ضد انقلاب از این حادثه سواستفاده کرد و باید مسئولان امر ابعاد این حادثه را بررسی کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، غلامعلی حداد عادل در مراسم یاد بود عروج شهدای پرواز ٧۵٢ فارغ التحصیلان سمپاد و المپیادی‌ که در باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد، اظهار کرد: حقیقتا دو هفته پر خبر و پر خطری پشت‌سر گذاشتیم و در این چهل و یک سال پس از انقلاب اسلامی حوادث زیادی دیدیم اما هیچ وقت چگالی حوادث آنقدر بالا نبوده است که در عرض یک هفته خبر و خطر سهمگین به گوش و چشم ما برسد .

وی خاطرنشان کرد: زمانی که اتفاقات تلخی رخ می‌دهد انسان دچار تاسف و تعجب می‌شود و از نظر روانی بین این دو حالت تفاوت است.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی تصریح کرد: تأسف زمانی است که با اتفاق ناخوشایند انسان غمگین می‌شود و تعجب برای زمانی است که دلیل وقوع اتفاق را ندانیم.

وی در ادامه اضافه کرد: بعضی وقایع تاسف‌آور است اما تعجب‌آور نیست اما در برخی از وقایع مانندحوادث اخیر تاسف و تعجب باهم همراه هستند .

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به ویژگی‌های رفتاری شهید حاج قاسم سلیمانی اذعان کرد: شهادت سردار سلیمانی تاسف فوق‌العاده‌ای داشت اما تعجب نداشت چرا که وی در میدان‌های خطر حضور داشت و شهادت را از خداوند می‌خواست .

حداد عادل با بیان اینکه دشمنی دشمن را در شهادت سردارسلیمانی می‌شناسیم،گفت: وقتی صبح چهارشنبه خبر حادثه هواپیما را شنیدم نتوانستم تاسف و تعجب خودم را پنهان کنم چرا که در آن یک هفته شهادت سردار و حضور مردم در مراسم تشییع پیکر وی و همرزمان شهیدش تسلی برای جامعه بود.

وی در ادامه تصریح کرد: ایران استقلال و اراده خود را در حملات موشکی به پایگاه آمریکایی نشان داد.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه غم از دست دادن عزیزان در حادثه هواپیما بسیار سنگین است،گفت: ضد انقلاب از این حادثه سواستفاده کرد و باید مسئولان امر ابعاد این حادثه را بررسی کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران، اضافه کرد: به همان اندازه که دل‌های ما داغدار است دشمن از این حادثه خوشحال است .

حداد عادل در پایان خطاب به خانواده‌های داغدارشعری را خواند :

چه بگویم که دل افسردگی‌ات                  از میان برخیزد ؟

نفس گرم گوزن کوهی                             چه تواند کردن ؟

سردی برف شبانگاهان را                          که پر افشانده به دشت و دامن ؟

به اشتراک بگذارید :