4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۱۴:۱۸:۰۲
کد مطلب:  1050301
نام نویسی افزون بر ۱۶۴ هزار دانش آموز گیلان در مسابقه فردا

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش گیلان گفت: تاکنون ۱۶۴ هزار و ۴۴۲ دانش آموز از این استان در مسابقه های فرهنگی و هنری با عنوان (فردا) ثبت نام کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان،  جمیل عباسی غریب در این باره با بیان این که ثبت نام مرحله مدرسه ای سی و هشتمین دوره مسابقه های فرهنگی هنری تا پایان ماه جاری در سایت همگام ادامه دارد، افزود: در اسفندماه آثار منتخب متوسطه اول و دوم از ادارات آموزش و پرورش گیلان دریافت می شود و پس از برگزاری جشنواره های حضوری استانی آثار منتخب در خرداد ماه ۹۹ به دبیرخانه کشوری ارسال می شود که پس از داوریهای غیرحضوری، جشنواره نهایی کشوری در مرداد ماه انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: تعداد رشته های این مسابقه ها حدود ۸۰ رشته در بخش های دستی و تجسمی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، رشته های ادبی و پژوهشی و رسانه و فضای مجازی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه با بیان این که تاکنون ۲۴ هزار و ۹۸۶ نفر نیز در جشنواره دانایی و توانایی (مسابقه کتابخوانی) از مسابقه های فرهنگی و هنری در سامانه همگام ثبت نام کردند، اضافه کرد: این تعداد از دانش آموزان پس از مطالعه یک عنوان کتاب به تناسب (گروه تحصیلی پایه اول و دوم ابتدایی، پایه سوم و چهارم، پنجم و ششم ابتدایی، دوره متوسطه اول و دوم) در مراحل آموزشگاهی، منطقه ای و استانی شرکت می کنند و منتخبان دوره های متوسطه اول و دوم به جشنواره کشوری راه می یابند.

معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش استان گیلان بیان داشت: این جشنواره فرصتی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان است.

 

به اشتراک بگذارید :