28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۱:۴۲
کد مطلب:  1050067
 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری دوره آموزشی مهارت های عمومی تربیت بدنی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری دوره مهارت های عمومی تربیت بدنی با حضور مدیران مدارس استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اعلام این خبر گفت؛  این دوره آموزشی ویژه مدیران مدارس استان با حضور مدرسین اداره کل آموزش و پرورش، مسئولین ،کارشناس مسئولان ، کارشناسان و مدیران مدارس استان برگزار می گردد.

وی با اشاره  به صنعتی شدن جوامع و افزایش کم تحرکی ، فقر حرکتی ، نبود فضا و امکانات کافی برای انجام فعالیت های بدنی  تاکید کرد: توسعه فرهنگ ورزش و سواد حرکتی دربین دانش آموزان باید تقویت شود.

حسن پور هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح مهارت ها و باز آموزی فعالیت‌های تربیت بدنی ، توانمند سازی و آشنایی بیشتر مدیران مدارس با اهمیت و نقش ورزش و درس تربیت بدنی و برنامه های اجرایی معاونت تربیت بدنی و سلامت دانست و افزود:جهت رشد، شادابی و پویایی دانش آموزان این دوره آموزشی برای تمامی مدیران استان برگزار خواهد شد،

این مقام مسئول  در ادامه بر اهمیت کیفیت بخشی بر اجرای طرح های معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مانند مدرسه پویا، مدرسه فعال، ورزش و خانواده ،ورزش صبحگاهی، انجمن ورزشی دانش آموزی، مدرسه قهرمان و المپیاد درون مدرسه ای ب تاکید کرد و گفت:چالش های ساختار قامتی و فقر حرکتی در بین دانش آموزان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حسن پور با تاکید  بر راه اندازی کانون های ورزشی و افزایش فعالیت های تربیت بدنی در بین دانش آموزان  تصریح کرد: نقش کلیدی مدیران در گسترش فرهنگ ورزش و توسعه فعالیت بدنی و با رویکرد انگیزشی ورزشی و ترغیب به ارتقاء جایگاه تربیت بدنی برای بهبود و اثر بخشی ساعات درس تربیت بدنی در مدارس قابل توجه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه  سواد حرکتی، توسعه مهارت های بنیادین در ورزش است که به دانش‌آموز اجازه می دهد با انگیزه، اعتماد به نفس و کنترل، در طیف وسیعی از فعالیت های بدنی حرکت کند، خاطرنشان کرد:  مدیران باید  با توان و جدیت بیشتر به امر ورزش و ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان بپردازند .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :