8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۱۳:۲۲:۱۸
کد مطلب:  1050052
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در جمع اعضای شورای قرآن، عترت و نماز آذربایجان شرقی:
آموزش قرآن باید در راس تمام آموزش های دستگاه تعلیم و تربیت باشد

جلسه شورای قرآن ، عترت و نماز آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با حضور معاونین مدیر کل، کارشناس ستاد اقامه نماز، جمعی از مسئولین و سایر اعضای شورا با هدف اتخاذ تصمیم در مورد برگزاری مسابقات استانی قران، عترت و نماز و برگزاری دوره های ضمن خدمت قرآنی برای دانشجو معلمان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ صبح امروز طاهر علمی در جلسه شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان  ضمن اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش و خانواده در آموزش و یاددهی آموزه های دینی برای فرزندان گفت: آموزش قرآن و آموزه های دینی باید در راس آموزش های دستگاه تعلیم و تربیت باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی مدیر کل آموزش و پرورش ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در سراسر کشور تاکید کرد: در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی دستگاه تعلیم و تربیت استان، طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم (حفظ جزء سی ام) ویژه دانش‌آموزان در دستور کار قرار گرفته است که به موجب آن دانش آموزان سراسراستان تحت پوشش آموزش حفظ جزء سی قرآن کریم قرار می گیرند.

وی ادامه داد: امیدواریم با هماهنگی بین بخشی موفق به برگزاری دوره های ضمن خدمت ویژه دبیران تمام دروس برای دانشجو معلمان باشیم تا آنها با انرژی مضاعفی بتوانند در کلاس های درس حضور داشته باشند.

همچنین عطائی؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ضمن اشاره به نقش رسانه ها در تبلیغ موفقیت ها و برنامه های اداره قرآن و عترت و نماز تاکید کرد: برگزاری برنامه های دانش آموز محور و در راس امور قرار دادن دانش آموزان می تواند نقش موثری در ترویج و گسترش فرهنگ نماز و قرآن داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای تحقق اهداف تربیتی نیازمند یک عزم ملی و عمومی هستیم و باید از ظرفیت های دانش آموزان، همکاران، نهادهای فرهنگی و فضاها و امکانات مختلف در سطح استان بهره ببریم.

در ادامه عاشور اکرمی معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی با اشاره به سند تحول ملی آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر برنامه های قرآنی در تربیت دانش آموزان در تراز جمهوری اسلامی باشد آنوقت موفق خواهیم شده ایم.

وی خاطر نشان کرد: مدرسه محوری، آموزش و فراگیری در عین اثر بخشی، تأکید بر کارگروهی و پرهیز از فردگرایی و مشارکت جویی و مشارکت پذیری اصول ۴ گانه این طرح هستند که به موجب آن عمق و غنای آموزش ها افزایش می یابد./خاک زاده

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

 

به اشتراک بگذارید :