8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۲۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1049879
مسیب زاده خبرداد: برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت برای مدرسان میانی قرآن کریم

مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ازبرگزاری دوره آموزش ضمن خدمت برای 2000 نفر از مدرسان میانی طرح ملی حفظ جزء 30 قرآن کریم در مدارس خبرداد.

محمدرضا مسیب زاده در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: اجرای طرح ملی حفظ جزء سی قرآن کریم در مدارس از فعالیت های دارای اولویت وزارت آموزش و پرورش طی سالهای اخیر است و خوشبختانه با فعالیت خالصانه همه همکاران در مدارس، مناطق و ادارات کل تاکنون به نحو شایسته ای برگزار شد که حتی در برخی از استانها رشد این طرح بالاتر از سطح انتظار بوده است. 

او افزود: بر اساس ارزیابی هایی که از مناطق سراسر کشور به عمل آمد موضوع تربیت و آموزش نیروی انسانی در این حوزه به خصوص برای معلمان مدارس در اولویت اداره کل قرآن، عترت و نماز قرار گرفت که در این راستا با هماهنگی و پیگیری هایی که انجام شد طی  جلسات متعددی که با ستاد راهبری حفظ قرآن کشور داشتیم مقرر شد یک دوره آموزشی ویژه مدرسان میانی استان ها برگزار شود و این مدرسان پس از گذارندن این دوره آموزشی بتوانند تجربیات و محتوای آموزشی خود در زمینه فرآیند حفظ جزء سی قرآن کریم را به کارشناسان در مناطق و معلمان در مدارس منتقل کنند. 

مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: شرط ورود افراد برای گذراندن این دوره حافظ 5 جزء  بود که هر منطقه یک نفر و مناطقی که گستردگی جغرافیایی آنها بیشتر است حداکثر 2 نفر  و  در مجموع  2000 نفر  برای شرکت در این دوره معرفی شدند.  

او گفت: ابتدا قرار بود این دوره آموزشی به صورت قطبی برگزار شود اما به دلیل برخی مشکلات نظیر بُعد مسافت و بدی آب و هوا با هماهنگی ستاد راهبری حفظ 10 نفر از اساتید برجسته و حافظ کل قرآن کریم که خودشان دارای تالیفات متعدد و صاحب تدریس روشهای متنوع در این زمینه هستند و پس از تایید اداره کل قرآن، عترت و نماز با هزینه ستاد راهبری حفظ قرآن کریم  به استانها اعزام شدند و در استانها نیز ادارات اوقاف پای کار بودند یعنی اعزام نیرو و تعیین افراد واجد شرایط یعنی مدرسان میانی بر عهده آموزش و پرورش بود که هزینه و بقیه موارد اجرایی را ستاد راهبری حفظ قرآن کریم تامین کرد. 

مسیب زاده خاطر نشان کرد: اکنون حدود 2000 نفر این دوره را طی کردند که به همین منظور یک آموزش ضمن خدمت مربیان طرح ملی حفظ جزء سی  به میزان 24 ساعت  هم در سامانه ltms بارگزاری شد که شرکت کنندگان این دوره درنهایت گواهی نامه ضمن خدمت دریافت می کنند سپس این عزیزان به عنوان مدرسان میانی در مناطق و مدارس سراسرکشور مبادرت به تربیت مربیان خواهند کرد. 

او خاطرنشان کرد:مربیان نیز می توانند به عنوان مجری طرح یا مدرس در سطح مدارس ایفای نقش کنند هدف ما این است که بتوانیم با این حرکتی که ایجاد شده تعداد بسیاری از همکارانمان که در کسوت آموزگاری، دبیری و... هستند و  طرح ملی حفظ جزء سی قرآن کریم را با نیت الهی و از روی علاقه اجرا می کنند را تقویت کنیم و روش های آموزش حفظ و تحویل محفوظات دانش آموزان را آموزش دهیم و گامی در جهت شتاب و کیفیت بخشی به این کار برداریم و بتوانیم گستره این طرح را  برای سالهای آینده افزایش دهیم.  
 

به اشتراک بگذارید :