3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۱۲:۰۱:۴۴
کد مطلب:  1049816
نامگذاری بیست و سومین مجتمع آموزشی به نام شهید «حاج قاسم سلیمانی»

بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی کشور در مشهد با حضور وزیر آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به نام سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» نامگذاری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم که شامگاه چهارشنبه در مجتمع رفاهی ثامن مشهد و با حضور برخی از معاونانش و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد، با اشاره به سوگوار بودن مردم برای فقدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: او نماد خوش زیستن و فردی وارسته بود و به همین دلیل  تمام ایران به احترام سردار شهید به پا خاستند.

وزیر آموزش و پورش تاکید کرد: این شهید الگوی مناسبی برای دانش‌آموزان، سیاست‌مداران و دیگر علاقه‌مندان به پیشرفت ایران باشد.

حاجی‌میرزایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: در خراسان رضوی انگیزه‌هایی برای توسعه آموزش فنی‌وحرفه‌ای وجود دارد که نیاز جدی آینده کشور است.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی الگویی برای دیگر استان‌ها می‌تواند باشد، گفت: بیش از پول و مدرسه‌ای که در دیگر استان‌ها ساخته می‌شود باید حس عشق به مدرسه‌سازی و تعلیم و تربیت آینده‌سازان اشاعه داده شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بدون اغراق به خیرین مدرسه‌ساز غبطه می‌خورم که این حد از مسئولیت‌پذیری، دلسوزی و غیرت‌مندی برای فرزندان این مرز و بوم به خرج دادند و امسال در بودجه 99،  2700 میلیارد تومان درخواست شده است و معادل آنچه خیرین کمک می‌کنند، دولت هم به همان میزان باید تعهد کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه فلسفه تعلیم و تربیت انسان‌ها به بیراهه رفته است، اظهار کرد: باید افراد را برای زندگی مستقل که از شرف و انسانیت دفاع کنند در خروجی آموزش و پرورش شاهد باشیم اما اکنون انتهای مسیر آموزش و پرورش کنکور است که فقط توانایی تست زدن و حافظه را می‌سنجد.

وی تصریح کرد: نظام آموزشی ما به گونه‌ای است که دیگر موضوعات مورد بحث و ارزیابی قرار نمی‌گیرد، چون نظام منزلت اجتماعی و اشتغال ما بر همین اصل استوار شده است.

در ادامه جاسم حسین‌پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی خراسان رضوی که بیش از 11 هزار مترمربع زیربنا دارد و در یکی از مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد واقع شده است، با ظرفیت هزار و 500 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی تا مهر ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که به نام شهید والامقام سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

به اشتراک بگذارید :