3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۱:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1049588
درشهرستان علی آبادکتول:
دوره تربیت مربی کارآفرینی برگزار شد

دوره تربیت مربی کارآفرینی در دبیرستان شهیدهاشمی نژاد شهرستان علی آبادکتول برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش گلستان و به نقل از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان علی آبادکتول، دوره تربیت مربی کارآفرینی با حضورابراهیم حاجیلری معاون آموزش متوسطه، روسای ادارات تکنولوژی و گروه های آموزشی، متوسطه اول، متوسطه دوم، فنی حرفه ای و کاردانش استان و  نورعلی علمشاهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان علی آباد کتول ومعلمین متقاضی دوره تربیت مربی درس کارآفرینی در دبیرستان شهید هاشمی نژاد این شهرستان برگزار شد.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: در تعلیم و تربیت کشور مفهوم کارآفرینی و برنامه هایی که احیا کننده و جوهره ی کار برای دانش آموز می باشد محدود است و باید به این بخش توجه اساسی و ویژه شود.

 حاجیلری افزود: استان گلستان دارد با فرمول بندی کردن، تولید محتوا، مطالعات علمی تطبیقی تلاش می کنند که به نظام تعلیم و تربیت کمک کنند.

 وی در ادامه گفت: ایجاد روحیه انجام کار و تفکر کارآفرینی کاری بسیاردقیق، ظریف و نگاه عالمانه را طلب می کند. همه ی ما باید براساس باور و اعتقاد قلبی در جلسه حضور پیدا کنیم؛ چرا که بچه ها امانت هستند و همه ی ما مسئولیت داریم و به اندازه توان و ظرفیت وجودی خود باید سرمایه گذاری نماییم. همه ی ما در حوزه ی کارآفرینی در یک سطح هستیم که باید بتوانیم برای حوزه ی متوسطه بیشترین تلاش و اهتمام را داشته باشیم تا خروجی خوبی تحویل جامعه دهیم.

حسین زارع رئیس اداره فنی حرفه ای و کاردانش استان گفت: عصر دوران آموزشهای صرف و کارمند محور و استخدام محور به پایان رسیده است و در حال حاضر نیاز مند آموزش های کارآفرین محور هستیم و به این ترتیب لزوم اهمییت این مقوله چند برابر و مورد توجه می باشد.

محمدی رئیس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی گفت: کسانی می توانند اشتغال مناسب و مطلوبی داشته باشند که هویت کار آفرینی را محترم شمرده باشند.

 در روز دوم برگزاری کارگاه کارآفرینی پس ازدو جلسه ی ابتدایی، چهارتیم به نمایندگی به بحث وبررسی بوم های کارآفرینی  به مدت 10 دقیقه پرداخته وازبوم خود دفاع کرده وداوران موضوعات مربوط را پیگیری نمودند.

 

به اشتراک بگذارید :