8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ۰۹:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1049513
همزمان با هفته شوراهای آموزش و پرورش برگزار گردید
آیین گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش شهرستان جلفا

آیین گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان جلفا همزمان با هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور معاون سیاسی فرماندار،مدیر آموزش و پرورش،مسئول فرهنگی منطقه آزاد ارس و جمعی از اعضای شورای آموزش و پرورش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جلفا؛آیین گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان جلفا همزمان با هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور معاون سیاسی فرماندار،مدیر آموزش و پرورش،مسئول فرهنگی منطقه آزاد ارس و جمعی از اعضای شورای آموزش و پرورش در دبیرستان پویان هادیشهربرگزار گردید.

معاون فرماندار شهرستان جلفا در سخنانی اظهار داشت: ما در هر کجا واژه «شورا» داریم یعنی مشارکت مردم،مجلس شورای اسلامی،شورای شهر شورای مدرسه،شورای آموزش و پرورش.

قلی پور افزود: شوراهای آموزش و پرورش نقش مردمی در اداره دستگاه تعلیم و تربیت دارند و تشکیل شوراهای آموزش و پرورش 2 هدف را دنبال می کنند: یکی تمرکز زدایی از سیستم تعلیم و تربیت است و هدف دیگر مشارکت مردم در امور آموزش و پرورش است.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان جلفا خاطر نشان کرد: ما در همه مسائل کشور از آغاز انقلاب تا کنون از مشارکت مردم استفاده کرده ایم و این مشارکت باید در آموزش و پرورش به نهایت حد برسد که این مسئله از اهداف تشکیل شوراهای آموزش و پرورش است.

وی افزود: شورای آموزش و پرورش حلقه واسط بین خانه،مدرسه و جامعه است و باید برنامه ها و طرح ها مطابق اولویت در آن مطرح گردد که یکی از اولویت ها که باید مد نظر قرار گیرد بحث کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.

بهمن قلی پور در پایان بر استفاده حداکثری از ظرفیت های خیرین در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تاکید کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جلفا در سخنانی اظهار داشت: شوراهای آموزش و پرورش بالاترین نهاد تصمیم گیری در دستگاه تعلیم و تربیت هستند و ریاست آن در استان ها با استاندار و در شهرستان با فرماندار می باشد که نشان از اهمیت جایگاه آموزش و پرورش در کشور دارد.

صادقیان افزود: حضور نمایندگان نهادها و ادارات،نمایندگان مدیران مدارس و به ویژه نمایندگان انجمن اولیاء مدارس در شورای آموزش و پرورش نشان از اهمیت و اعتبار آن و نقش مشارکت مردم در تصمیم گیری های دستگاه تعلیم و تربیت را آشکار می سازد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان جلفا خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حضور و مشارکت اعضای شورا و برگزاری ماهانه جلسات شورای آموزش و پرورش، مسائلی که نیازمند مصوبه شورای آموزش و پرورش بوده به موقع بررسی و تصویب گردیده است.

احمد صادقیان در پایان از همکاری اعضای شورای آموزش و پرورش در پیشبرد امور دستگاه تعلیم و تربیت تقدیر کرد.

به اشتراک بگذارید :