6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۱:۵۱:۳۷
کد مطلب:  1048057
عضو ستاد همکاریها: فعالیت ۲ هزار مبلغ در بیش از ۶ هزار مدرسه طرح امین

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور با اشاره به فعالیت ۲ هزار مبلغ در بیش از ۶ هزار مدرسه طرح امین و ۱۷۰۰ مبلغ در طرح بینات کشور، افزود: مبلغان با حضور در مدارس به فعالیت های فرهنگی مذهبی می پردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی در افتتاحیه همایش سه روزه معاونین تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور، در دفتر امام جمعه بندرعباس، گفت: ما در روستاهای کشور ۳ هزار و ۲۰۰ مبلغ طرح هجرت داریم که متوسط پرداختی حقوق برای هر یک از آنها یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه فرق و ادیان آموزش‌های لازم به مبلغینی که در مناطق مشترک با اهل سنت زندگی می‌کنند، داده می‌شود و در مناطق آسیب‌پذیر روحانی مستقر خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی یکی دیگر از فعالیت‌های معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور را نقد و بررسی کتاب های آموزش و پرورش اعلام کرد و ادامه داد: در بعضی از کتب آموزش و پرورش ضعف و کم کاری در مباحث فرهنگی همانند حجاب، روحانیت، ولایت‌فقیه، و امامت دیده می شود.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور به اهمیت مقوله هنر نیز اشاره کرد و گفت: هر حوزه علمیه ی بایست یک طرح جامع و برنامه های هنری مانند شب شعر، جشنواره هنر آسمانی، و... داشته باشد تا خلاءهای هنری برطرف شود.

 وی در ادامه با اشاره به اهمیت حجاب در کشور، اظهار کرد: امروز باید برای حجاب و ارزش های دینی بسترسازی کنیم؛ باید اذعان کرد که وضعیت حجاب امروز کشور از حجاب کشور مصر بدتر است و راه حل مسئله، حساسیت آموزش و پرورش در این موضوع است.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی در پایان با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: مبلغان و روحانیون  ویژگی های یک نماینده اصلح و انقلابی را برای مردم و جامعه تبیین کنند.

به اشتراک بگذارید :