3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۱:۴۴:۲۹
کد مطلب:  1048039
طرح ملی بازی و یادگیری در دبستان قلم چی دورود افتتاح شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان ضمن بازدید از این طرح گفت : بازی‌های فکری و خلّاقیتی که می تواند دانش‌آموزان را به تفکّر و خلّاقیت و فعالیت‌های بدنی وادار کند، باید در مسیر آموزش قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان لرستان ، معاون آموزش ابتدایی  استان در آیین افتتاح پروژه ملی بازی و یادگیری در دبستان قلم چی شهرستان دورود ، گفت: پروژه بازی و یادگیری از طرح‌های تحولی در دوره آموزش ابتدایی است که مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بود تازمینه  نشاط  و شاداب سازی مدارس دوره ابتدایی فعال تر شود .

سید عیسی سهرابی افزود : بازی‌های فکری  که می تواند دانش‌آموزان را به تفکّر ، خلّاقیت و فعالیت‌های بدنی وادار کند، باید در مسیر آموزش قرار گیرد.

وی تاکید کرد: دانش آموزان باید در کنار بازی های فکری، در فضایی که مناسب بازی های حرکتی است و امکان جنب و جوش دارند به فعالیت بپردازند، در غیر اینصورت در آینده با یک نسل و بی تحرک مواجه خواهیم بود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان بیان اینکه پروژه «بازی و یادگیری» دانش آموزان را به محیط مدرسه و کلاس درس علاقه مند می‌کند، عنوان کرد: زمانی که دانش آموزان به مدرسه علاقه مند شدند، اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تحقق پیدا کرده است.

سید عیسی سهرابی در خاتمه با تاکید بر اینکه اجرای پروژه «بازی و یادگیری» نباید به خانواده‌ها هزینه و بار مالی تحمیل کند، تصریح کرد: در انتخاب بازی‌ها رعایت مسائل ایمنی و سلامت دانش آموزان و استانداردهای لازم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این پروژه در راستای ایجاد شور و نشاط و شاداب سازی مدارس اجرا می‌شود، بر استفاده از ظرفیت و پتانسیل معلمان تربیت بدنی در اجرای پروژه تاکید کرد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش شهرستان دورود اظهار کرد: امیدوارم معلمان از این فرصت برای آموزش‌بهتر دانش آموزان استفاده کنند.

وی بابیان اینکه در دوره ابتدایی اساس ساخت شخصیت کودکان شکل می‌گیرد، گفت: دانش‌آموزان در این سن  بسیاری از ویژگی‌های اخلاقی و مهارتی را یاد می‌گیرند و باید در مدارس برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

وجیه اله زندی فر با بیان ساحت های مختلف سند تحول بنیادین افزود : یکی از ساحت های سند تحول بنیادین توجه به شادابی و نشاط دانش آموزان است ، جسم سالم زمینه سلامت روح و روان سالم را فراهم کرده  و باعث پویایی ، موفقیت در تحصیل و شکوفایی استعداد دانش آموزان می شود .

وی در خاتمه با اشاره به نظام های آموزشی موفق دنیا، بیان داشت : یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در نظام آموزشی،  تنوع و شاداب سازی محیط یادگیری است.

 

به اشتراک بگذارید :