8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۰۹:۴۳:۳۹
کد مطلب:  1047586
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان:
نمایشگاه آثار و دستاوردهای طرح های خوداتکایی مدارس شبانه روزی استان برپا می شود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان از برپایی نمایشگاه استانی آثار و دستاوردهای حاصل از طرح های خوداتکایی و مهارت آموزی مدارس شبانه روزی خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، مهدی نامدار  با اعلام این خبر گفت: با عنایت به نام گذاری سال 98 با عنوان « رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری( مدظله العالی) و باتوجه به راهکارهای اجرایی مرتبط با مدارس شبانه روزی در سند تحول بنیادین و چشم انداز این مدارس در تداوم اجرای طرح های خوداتکایی و مهارت آموزی به دانش آموزان مدارس شبانه روزی، نمایشگاه و فروشگاه محصولات و دستاوردهای طرح های خوداتکایی به صورت استانی در زمستان سال جاری (13 لغایت16  اسفند98) برگزار می گردد.

نامدار هدف از برپایی از نمایشگاه را معرفی طرح های خوداتکایی مدارس و نتایج حاصل از اجرای آن ها، فراهم آوردن شرایطی برای ایجاد انگیزه بیشتر در دانش آموزان مدارس شبانه روزی، فراهم آوردن امکان تبادل تجربیات در بین کارگاه های خوداتکایی، تقویت روحیه کار، تلاش، تعاون و مسئولیت پذیری در دانش آموزان ، توسعه زمینه کسب مهارت در خصوص فعالیت ها و حرف مورد علاقه دانش آموزان و بستر سازی خوداشتغالی و کارآفرینی عنوان کرد.

معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان در ادامه بر تشکیل جلسات توجیهی برای مدیران مدارس شبانه روزی متوسطه اول، دوم و هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و آماده سازی محصولات برای نمایش، عرضه و فروش در نمایشگاه کارگاه خوداتکایی متمرکز استانی تأکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جاری کلیه مدارس شبانه روزی دوره اول و دوم متوسطه، موظف به ارائه مهارت به دانش آموزان می باشند که در دوره اول متوسطه در قالب تشکیل کارگاه خوداتکایی (ایران مهارت) و در دوره متوسطه دوم نظری با عنوان مهارت آموزی برنامه ریزی و اجرایی می گردد.

گفتنی است در سال تحصیلی جاری در آموزش و پرورش استان کردستان حدود 90 طرح خوداتکایی در مدارس شبانه روزی استان فعال بوده و دانش آموزان براساس علاقه در این طرح ها آموزش دیده و آثار تولیدی آن ها به فروش می رسد.

به اشتراک بگذارید :