8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۰۹:۴۲:۲۶
کد مطلب:  1047571
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان خبرداد:
بازگشت 413 دانش آموزبازمانده از تحصیل مقطع متوسطه دوم استان به چرخه آموزش

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده از اول سال تحصیلی جاری تاکنون 413 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر تارک و بازمانده از تحصیل دوره متوسطه دوم استان جذب مدارس شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از معاونت آموزش متوسطه استان، مهدی نامدار با اعلام این مطلب، گفت: در سال تحصیلی جاری حدود پنج درصد دانش‌آموزان ورودی به متوسطه دوم که شامل حدود 2 هزار و 179 نفر می‌شد به دلایل مختلف برای ثبت‌نام مراجعه نکرده و ترک تحصیل کردند.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده تاکنون 413 نفر از این تعداد به چرخه آموزش بازگشتند، افزود: از این تعداد دانش‌آموز جذب شده 220 نفر را دختران  و 193 نفر را پسران تشکیل داده‌ و بیشتر نیز مربوط به نواحی منفصل شهری و حاشیه و روستاها و مناطق مرزی بوده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان یادآور شد:در مرکز استان و شهرستان های نزدیک به مرکز وضعیت ثبت نام و تحصیل دانش آموزان شهری و روستایی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و عمده‌ترین مشکل ما در این زمینه مربوط به شهرستان‌های مرزی مریوان، سروآباد، بانه و سقز و روستاهای این مناطق است.

وی دلایل ترک تحصیل این دانش آموزان در استان را مسائل فرهنگی، ازدواج زودهنگام دختران، روی آوری پسران به اشتغال‌های کاذب، نبود مدارس متوسطه در روستاها، صعب العبور بودن برخی روستاها، ضعف تحصیلی، مهاجرت و تحصیل علوم دینی اعلام کرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان اظهار داشت: در مجموع  استان کردستان از لحاظ وضعیت جذب دانش‌آموزان  در تراز کشوری جایگاه قبولی دارد و این مهم با تلاش‌های مدیران مدارس، معاونان آموزشی و پرورشی حاصل شده است.

گفتنی است؛ در سال تحصیلی جاری (۹۹ - ۹۸) ۳۰۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در سه هزار و ۹۰۰ مدرسه شهری و روستایی و ۱۲ هزار و ۱۴۵ کلاس درس  مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :