3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۲۱:۴۶:۴۳
کد مطلب:  1047148
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور
توزیع تجهیزات مدارس مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان به ارزش ریالی ۳ میلیارد تومان در قالب ۲۰ کامیون

رخشانی مهر گفت : ۲۰ کامیون شامل تجهیزات مدارس مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان به ارزش ریالی ۳میلیارد تومان در بین شهرستان‌ها و مناطق یاد شده توزیع شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین ارسال تجهیزات مدارس مناطق زلزله زده جنوب استان و در گفتگو با خبرنگار شبکه هامون اظهار داشت: با هدف برطرف نمودن کمبودهای تجهیزاتی و مشکلات مدارس آسیب دیده در سیل اخیر سیستان و بلوچستان تجهیزات مورد نیاز این مدارس به ارزش ریالی ۳ میلیارد تومان در قالب ۲۰ کامیون بین شهرستان‌ها و مناطق یاد شده توزیع شد.

 رخشانی مهر افزود: این تجهیزات شامل میز و نیمکت دانش آموزی، سیستم رایانه و اسپیلت می باشد که در حال حاضر از اولویت های مهم و مورد نیاز مدارس آسیب دیده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه‌ و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: ۵۶ مدرسه در قالب ۲۰۰ کلاس درس و با اعتباری بالغ بر چهل میلیارد تومان در این مناطق نیازمند تخریب و بازسازی می باشند.

رخشانی گفت: ۲۸۶ مدرسه با برآورد حدود ۱۰ میلیارد تومان نیز نیازمند تعمیرات اساسی هستند.

وی توزیع تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی در بین مدارس مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان نمود.
وی با اشاره به تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر رفع مشکلات و آسیب‌های ناشی از سیل اخیر در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: شرایط ویژه این استان و کمبودها و معضلاتی که در حوزه های مختلف از قبل وجود داشته نگاه های زیادی را به خود معطوف کرده از جمله حضور و ورود موثر خیرین نیک اندیش که امیدواریم در این شرایط نیز این وفاق و همدلی بیش از پیش رقم خورد.
رخشانی مهر ضمن قدردانی از همه تلاشهای صورت گرفته در چند روز اخیر، ادامه داد: سیل ویرانگر اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان صحنه های دلخراشی را در برخی مناطق پدید آورده که عزمی ملی، استانی و منطقه‌ای را به صورت جدی و جهادی می طلبد تا برای تسکین آلام این عزیزان شبانه روزی تلاش شود.
شایان ذکر است معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور به نمایندگی از وزیر آموزش و پرورش با سفر به سیستان و بلوچستان شرایط مدارس مناطق سیل‌زده جنوب استان را مورد بررسی و ارزیابی میدانی قرار خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :