3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۱۴:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1047101
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان خبر داد:
مساعدت ۱۵۰ میلیارد ریالی اولیای دانش آموزان به آموزش و پرورش گلستان در سال گذشته

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از مساعدت ۱۵۰ میلیارد ریالی اولیای دانش آموزان به آموزش و پرورش گلستان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان، امروز جمعه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، در خطبه های نماز جمعه [در مصلی وحدت گرگان]، ضمن گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: مردم فرزندان خود را برای تعلیم و تربیت به آموزش و پرورش می سپارند بنابراین نباید نسبت به امور این دستگاه مهم بی توجه بود.

وی افزود: تا کنون مردم مشارکت های خوبی در آموزش و پرورش استان داشته اند اما لازم است تا به نیاز های این دستگاه مهم توجه بیشتری شود و باید طوری برنامه ریزی شود که هر کس در حد توان خود کمک و مساعت نماید.

احسان گوهری راد مدیر کل آموزش و پرورش گلستان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بود.

وی گفت: ضمن محکوم کردن اقدام نابخردانه و بزدلانه آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی،شهادت این مرد آسمانی را تبریک و تسلیت می گویم.

گوهری راد به گفته افزود: هفته پیش حوادث اندوه باری در کشور رخ داد که قلب همه مردم شریف ایران را جریحه دار کرد.

وی افزود: جا دارد ارتحال ملکوتی آیت الله میبدی (ره) را تسلیت بگویم، ایشان به عنوان عالمی که از سال ۱۳۳۰ امام جماعت مسجد جامع گرگان بوده است، در حافظه دینی و تاریخی مردم جای گرفته و همواره ضمن تبلیغ امور دینی منشا خدمات معنوی بسیاری همچون تاسیس کتابخانه ارزشمند مسجد جامع گرگان بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تاکید کرد: نقش مشارکتی اولیا در امر آموزش و پرورش بی بدیل است به طوری که بدون همیاری و مشارکت خانواده ها مفهوم تعلیم و تربیت محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورشِ بدون مشارکت، به هیچ یک از اهداف والای خود نخواهد رسید.

این مقام مسئول اظهار داست: امروز آموزش و پرورش برای اجرای سیاست های خود که نشات گرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است، نیاز مبرم به مشارکت همه مردم و دستگاه ها دارد.

وی گفت: اعتقاد ما بر این است که امر مشارکت هرگز نباید به صورت یک سویه باشد
بلکه همه مردم می‌توانند نقش موثر و بسزایی در آموزش و پرورش داشته و در این دستگاه مشارکت حداکثری داشته باشند.

گوهری راد تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که بدون حمایت مردم، امکان کیفی‌سازی آموزشی امکان پذیر نیست.

مدیرکل آموزش و پرکرش گلستان اضافه کرد: در سال گذشته اولیای محترم بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به آموزش و پرورش کمک کرده اند که جا دارد از همه این عزیزان تقدیر و تشکر شود.

وی خاطرنشان کرد: باید حمایت خیرین، مردم و مسئولین را در ساخت فضاهای آموزشی که متضمن کیفیت آموزش در مدارس خواهد بودجذب نماییم.

این مقام‌مسئول افزود: بیش از ۷۰ درصد مدارس استان را خیران ساخته و بیش از ۹۰ درصد مدارس آسیب‌دیده در اثر سیل اخیر را خیرین عزیز بازسازی و مرمت کرده اند که از همه این بزرگواران تقدیر و تشکر می کنیم

گوهری راد در پایان گفت: جا دارد از حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان نیز به عنوان یک خیر بزرگ مدرسه ساز تقدیر و تشکر کنیم.

گفتنی است، ۲۴ الی ۳۰ دی ماه به نام هفته شورهای آوزش و پرورش نامگذاری شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :