8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1047076
مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی :
رشد 20 درصدی شرکت کنندگان پرسش مهر بیستم رئیس جمهوری

مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی از رشد 20 درصدی پرسش مهر بیستم رئیس جمهوری نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی، مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی در گفت و گو با خبرنگار این مرکز گفت:  در پرسش مهر بیستم که مهلت ثبت نام تا 17 دی ماه بود بیش از 2 میلیون و 598 هزار و 40 نفر  دانش آموز و فرهنگی ثبت نام کردند میزان مشارکت جشنواره پرسش مهر بیستم نسبت به نوزدهم بیش از 20 درصد افزایش داشته است که این تعداد در حوزه ادبی پژوهشی و سرود آوایی ، نمایشی و فضای مجازی است .

او ادامه داد اگر بخواهیم به تفکیک این آمار را بگوییم در حوزه ادبی پژوهشی 452 هزار و 960 نفر، در حوزه سرود و آوایی یک میلیون 392 هزار و 739 نفر و در حوزه فیلم و هنرهای نمایشی 34 هزار و 814 نفر در حوزه رسانه و فضار مجازی 66 هزار و 316 نفر  و در حوزه دستی تجسمی 651 هزار و 211 نفر شرکت  کرده اند.

رمضانی گفت: سوالی که رئیس جمهوری مطرح کرد مطالبه اصلی دانش آموزان است و معاونت پرورشی و فرهنگی هم یکی از برنامه های مهمش ایجاد محیط با نشاط در مدارس است.

رمضانی خاطر نشان کرد: تفاوت برگزاری مسابقات فرهنگیان نسبت به سال های گذشته در این است که آثار از مدرسه مستقیم به دبیرخانه ستاد پرسش مهر ارسال شد به این جهت که هم بتوانیم راستی آزمایی دقیق تری داشته و در ضمن فرهنگیان توانمند در این حوزه ها را شناسایی کنیم و ممکن بود در مناطق نتوانند داوری دقیقی از آثار فرهنگیان داشته باشند.

مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی آثار فرهنگیان را در 17 رشته دانست که می توان به  شعر، داستان، وبلاگ، فیلم کوتاه، نمایشنامه نویسی، طراحی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، خوشنویسی، مجسمه سازی، کاریکاتور، نقاشی خط و نقاشی آبرنگ و نقاشی رنگ روغن  اشاره کرد او گفت : فضا برای حضور فرهنگیان آماده و مهیا بوده است.

او افزود: اعتقاد برای حضور فرهنگیان  در این قبیل جشنواره ها بر این است که اینها می توانند جریان ساز فرهنگی در کشور باشند و دانش اموزان را در این امر یاری کنند و در جامعه جریان ساز باشند تا در حوزه فرهنگ روح تازه ای دمیده شود. و به دنبال آن هستیم تا در دانش اموزان تربیتی تمام ساحتی و در معیار سند تحول بنادین داشته باشیم .

اوادامه داد:  سیاست بر این است که همه دانش آموزان بتوانند یک مهارت را بیاموزند این کار را در کانون های فرهنگی تربیت دنبال می کنیم دانش آموزان برگزیده به عنوان همیار مربی در انجمن های کانون های فرهنکی تربیتی انتخاب می شوند.

رمضانی گفت: جشنواره پرسش مهر متعلق به آموزش و پرورش است در گذشته به وسیله معاونت متوسطه انجام می شد و الان به معاونت پرورشی و فرهنگی واگذار شده است که در گذشته بودجه مناسبی از جانب نهاد ریاست جمهوری به این بخش احتصاص داده می شد .

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدوار هستیم با وجود حجم بزرگ  این فعالیت و اثرگذاری مثبت آن در جامعه نهاد ریاست جمهوری در کنار آموزش و پرورش قرار بگیرد و به سوال با ارزش رئیس جمهوری؛ آیا مدرسه محیط با نشاطی هست؟ و چه اقداماتی می توان انجام داد تا این محیط شاداب تر باشد. به شایستگی پاسخ داده شود.

او افزود: این پرسش با استقبال دانش آموزان و فرهنگیان قرار گرفته است و ان شاالله  با حضور شخص رئیس جمهوری بتوانیم مراسم اختتامیه را با شکوه بیشتری برگزار کنیم.

دبیرخانه پرسش مهر در تهران  و کانون شهید مفتح درنظر گرفته شده است و در حال بررسی اولیه آثار ارسال شده به دبیرخانه هستند.

به اشتراک بگذارید :