20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۲۳:۵۶:۴۸
کد مطلب:  1046957
معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان در مراسم تحلیف اعضای مجلس دانش آموزی استان:
برگزاری انتخابات مختلف در کشور ما، نمادی از مشارکت نظام مند مردم در اداره کشور است

برگزاری انتخابات مختلف در کشور ما نمادی از مشارکت نظام مند مردم در اداره کشور است و در نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم سالاری دینی به عنوان یک راهبرد و باور اعتقادی محسوب می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، مرادی معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در این مراسم گفت: برگزاری انتخابات مختلف در کشور ما نمادی از مشارکت نظام مند مردم در اداره کشور است و در نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم سالاری دینی به عنوان یک راهبرد و باور اعتقادی محسوب می شود.

وی افزود: مردم ما باید در فرایند تصمیم سازی، تصمیم گیری و سیاستگذاری های کلان کشوری مشارکت فعال داشته باشند و در همین راستا سعی و تلاش همه ما بر این است که انتخابات پیش روی ما در بهترین شرایط برگزار شود.

مرادی با اشاره به نقش خود باوری در دانش آموزان تصریح کرد: بایستی روحیه خودباوری را در دانش آموزان تقویت کنیم و به آنان اعتماد کنیم تا این فرهنگ خودباوری در ذهن و روان تمامی دانش آموزان تسری پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از دانش آموزان منتخب مجلس دانش آموزی انتظار می رود نسبت به مسائل مدرسه و جامعه بی تفاوت نباشند، زیرا که به عنوان منتخب و نماینده دانش آموزان باید نقش آفرین در صحنه های مختلف باشید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان بر ضرورت تلاش و همت مضاعف مسئولین استانی در خدمتگزاری به مردم تاکید کرد و گفت: استان ما باید در شاخص های مختلف علمی، فرهنگی، صنعتی و ... رشد پیدا کند و این امر مستلزم تلاش شما دانش آموزان است.

این مقام مسئول، «ناظر فعال منتقد بودن» را جزو خصیصه های بارز دانش آموزان عضو تشکیلات دانش آموزی عنوان کرد و افزود:  همه شما علاوه بر نقش نظارت، فعالیت در صحنه های سیاسی و اجتماعی و داشتن دید انتقادی نسبت به مسائل، پیشرو در جامعه باشید.

وی بر ضرورت خودباوری و قبول مسئولیت های مختلف توسط دانش آموزان تاکید کرد و گفت: تعهد اجتماعی و مسئولیت پذیری شما دانش آموزان باید بیش از پیش افزایش یابد تا جایی که بتوانید جزو همان بزرگانی در این کشور باشید که توانسته اند دنیا را تغییر دهند.

به اشتراک بگذارید :