19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۲۳:۵۲:۱۸
کد مطلب:  1046956
مدیر کل آوزش و پرورش استان در مراسم تحلیف اعضای مجلس دانش آموزی:
مسئولیت پذیری، مشارکت جویی و زیست در موقعیت در جامعه کوچکی به نام مدرسه، از جمله اهداف مجلس دانش آموزی است

مراسم تحلیف دانش آموزان عضو مجلس دانش آموزی استان زنجان با حضور معاون سیاسی امنیتی و مدیرکل انتخابات استانداری زنجان، مدیرکل آموزش و پرورش، معاون پرورشی اداره کل و مسئولین سازمان دانش آموزی استان در محل سالن معلم شهید تجلی برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش وپرورش استان در دیدار با دانش آموزان منتخب مجلس دانش آموزی گفت: وجود انسان های نخبه و توانمندی چون شهیده الناز نبیئی نشانگر وضعیت تربیتی مطلوب استان و استعداد ویژه دانش آموزان استان است.

 رفیعی افزود: شاخص های تربیتی ما در سطح استان ارتقا یافته و صعود 8 پله ای استان زنجان در کنکور سراسری یکی از نشانه های رشد شاخص های آموزشی ما است.

وی اظهار داشت: مهمترین عامل در فعالیت های دانش آموزان عضو تشکیلات دانش آموزی، زیست اجتماعی و مسئولیت پذیری و مشارکت موثر در مدرسه و جامعه است.

رفیعی شوراهای دانش آموزی را جزو مترقی ترین ارکان تربیتی برشمرد و گفت: در قالب شوراهای دانش آموزی، فرزندان ما با یک رفتار مردم سالارانه زیست اجتماعی را در محیط مدرسه تمرین و یاد می گیرند.

وی اضافه کرد: مسئولیت پذیری، مشارکت جویی و زیست در موقعیت در جامعه کوچکی به نام مدرسه، از جمله اهداف شوراهای دانش آموزی و مجلس دانش آموزی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تربیت دانش آموز چند ساحتی و توجه به تربیت انسان چند بعدی را از دیگر اهداف آموزش و پرورش برشمرد که در آن تمامی جوانب انسانی و تربیتی مدنظر قرار می گیرد.

رفیعی با تاکید بر تمرین نقش های اجتماعی در بین دانش آموزان اضافه کرد: دانش آموزان ما در مدرسه بازی نقش های زندگی را برای ورود به جامعه تمرین می کنند.

به اشتراک بگذارید :