14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۲۱:۵۷:۰۰
کد مطلب:  1046938
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبرداد:
پنج درصد اعتبارات صدور پروانه شهرداری ها به آموزش و پرورش کرمان تخصیص یافت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، گفت: سقف پنج درصد از درآمد شهرداری‌های این استان در بخش صدور پروانه ساختمانی به هزینه‌های جاری و عمرانی مدارس اختصاص یافته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمدصادق بصیری روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه ۹۸ در نشست شورای آموزش و پرورش و تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به مصوبات این نشست، افزود: مقرر شد بر اساس دستور جلسه بند سه قانون شوراها تعیین تکلیف و سقف پنج درصد تعیین شود.
وی اظهار داشت: توزیع اعتبارات جاری و درآمد اختصاصی شامل سرانه دانش آموزان، سرانه غذایی و هدایای خاص امسال نیز در استان کرمان تصویب و گزارش آن به شورای آموزش پرورش کشور ارسال می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، گفت: دستگاه های دولتی گزارشی قانونی برای اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس ارائه کنند، زیرا اعزام راهیان نور برای مسائل اخلاقی و رفتاری دانش آموزان تاثیرگذار است.
بصیری بیان داشت: نشستی با حضور صاحبان صنایع، بانک ها و شهرداری ها برگزار و با کمک بخش خصوصی تعداد دانش آموزان برای راهیان نور اعزام می شوند.
وی با بیان اینکه کمک به آموزش و پرورش باقیات و صالحات است، افزود: شوراهای آموزش و پرورش در استان و شهرستان ها به مسائل پرورشی اخلاقی، رفتاری و ایمانی توجه کنند و مشکلات این حوزه را رفع کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، تصریح کرد: برنامه ریزی شورای آموزش و پرورش برای جلوگیری از افت تحصیلی، ارتقای فرهنگیان، ترویج فعالیت مذهبی و استحکام اعتقادات در شهرستان ها دنبال می شود که از این شوراها تقدیر می شود.
وی افزود: وظیفه اصلی آموزش و پرورش پرورش نسل معتقد به خدا در جایگاه انسان کامل باشد.
همچنین در این نشست شوراهای آموزش و پرورش سیرجان، رفسنجان، زرند، بافت و راور به عنوان شوراهای برتر معرفی و تقدیر شدند.

به اشتراک بگذارید :