8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۱۸:۱۳:۰۰
کد مطلب:  1046852
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان عنوان کرد:
مرحله دوم اعزام راهیان نور کرمان از جوار آرامگاه شهید حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شود

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: مرحله دوم اعزام اردوهای راهیان نور کرمان از گلزار شهدای کرمان و از جوار آرامگاه شهید حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، شورای آموزش و پرورش استان کرمان صبح امروز با حضور محمدصادق بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان و محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در سالن پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.
در این جلسه محمدصادق بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان با اشاره به اهمیت و نقش آموزش و پرورش، اظهار داشت: کمک به آموزش و پرورش باقیات و صالحات است.
وی با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان‌ها باید جدی گرفته شود، گفت: فرمانداران موظف به تشکیل شورای آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و استفاده از این ظرفیت هستند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه پرورش در کنار آموزش بسیار اهمیت دارد، افزود: مردم از ما می‌خواهند که فرزندان آنها به کمال برسند و آموزش و پرورش نقش هدایت گری دارد.
وی با بیان اینکه فرزندان باید هم از نظر ایمانی و اخلاق رشد کنند و هم علم آنها افزایش پیدا کند، گفت: از وظایف شوراهای آموزش و پرورش که عمدتا سیاستگزاری است، تشویق خیرین برای کمک به آموزش و پرورش است.
بصیری با اشاره به اینکه پرورش نسل نو و معتقد به خدا و اسلام وظیفه اصلی ما است و در شوراهای آموزش و پرورش باید مورد تاکید قرار بگیرد، افزود: اردوهای راهیان نور یک ظرفیت بسیار خوب برای پرورش دانش‌آموزان در کنار آموزش آنها است که باید به آن توجه شود.
صدیقه مرادی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه در سال گذشته تکلیف ما اعزام 14 هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور بود، اظهار داشت: به دلیل کمبود اعتبارات فقط توانستیم 7 هزار دانش‌آموز اعزام کنیم.
وی با اشاره به اینکه امسال تاکنون 3 هزار و 555 دانش‌آموز دختر به این اردوها اعزام شده است، افزود: مرحله دوم اعزام پسران است که به‌صورت نمادین از گلزار شهدای کرمان و از جوار آرامگاه شهید حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور مهارت زندگی است و یک ظرفیت بسیار عظیم است، گفت: تکلیف ما در سال جاری اعزام 9 هزار دانش‌آموز است که متاسفانه با کمبود اعتبارات روبه‌رو هستیم و نیازمند مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها هستیم.

به اشتراک بگذارید :