3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۱۶:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1046830
وزیرآموزش وپرورش درآیین افتتاح ۱۴ پروژه آموزشی خیرساز در نیشابور :
مشارکت خیرین در مدرسه سازی، نمود عینی مسئولیت پذیری اجتماعی است

وزیرآموزش‌وپرورش با بیان این که مشارکت خیرین در مدرسه سازی، نمود عینی مسئولیت پذیری اجتماعی است،گفت: تمام کسانی که در زمینه پرورش و تربیت انسان‌ها و ایجاد زندگی مناسب برای آن‌ها تلاش می‌کنند در پیشگاه خداوند متعال جایگاه ممتازی دارند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی درآیین افتتاح ۱۴ پروژه آموزشی خیرساز مهندس عبدالرضا وکیلی درشهرستان نیشابور گفت: جناب آقای وکیلی این خیر مدرسه ساز با اراده‌ای استوار در کاری شریف و خطیر وارد شدند و ثابت قدم پیش رفتند و تعداد زیادی مدرسه را ساختند و من به ایشان غبطه می‌خورم.

وی افزود: زندگی عرصه هنرمندی انسان‌هاست و همه ما روزی می‌آییم و روزی می‌رویم اما برخی از انسان‌ها برکاتشان نه تنها در دوره حیات بلکه سال‌ها، دهه‌ها و قرن‌ها ماندگار خواهد ماند و این از رزق الهی است که اینچنین زندگی غنی و پرباری دارند.

وزیرآموزش‌وپرورش گفت: تمام رسالت و دغدغه انبیاء الهی بر این بوده که انسان ها عزیزتر و شرافتمندتر باشند و روح آن‌ها علو و ارتقاء بیشتری یابد و تمام کسانی که در زمینه پرورش و تربیت انسان‌ها و ایجاد زندگی مناسب برای آن‌ها تلاش می‌کنند در پیشگاه خداوند متعال جایگاه ممتازی دارند.

حاجی میرزایی تاکیدکرد: مسئولیت‌پذیری اجتماعی یکی از نیازهای اساسی جامعه ماست و اگر مطالبه‌گری بدون مسئولیت‌پذیری باشد قطعا راه به جایی نخواهد برد، اینکه سهم و نقش من درحل مشکلات چیست بسیار مهم است واگر این سهم فقط در مطالبات خلاصه شود هیچ مسئله‌ای حل نخواهد شد و کسانی که پیش از مطالبه از دیگران، مسئولیت‌پذیری وکمک خود را در جهت پیشرفت و سازندگی جامعه خویش بکار می‌بندند چه انسان‌های بزرگی هستند و این مهم نیاز جامعه ماست.

وی تاکید کرد: در فرهنگ دینی مسئولیت تابع اختیار نیست و قطعا کسی که آگاه است مسئول است و کسی که آگاه تر و بیدارتر است پردردتر و مسئولیت پذیرتر است.

حاجی میرزایی ادامه داد : خیرین مدرسه ساز گام‌های بزرگی در این راه برداشته اند و حدود ۳۰ درصد مدارس کشور محصول مشارکت خیرین بوده که آمار بسیار قابل توجهی است و این میزان ساخت وساز یک دستاورد است اما دستاورد بزرگتر این نکته است که ما به عنوان نهاد تعلیم و تربیت با انسان‌هایی روبرو هستیم که درک والایی دارند و این فرهنگ در حال نهادینه‌سازی است و خیل عظیمی از این انسان‌های بزرگ در حال ورود به عرصه مدرسه سازی هستند.

وی خاطرنشان کرد: هر نفس خیرین نیک‌اندیش حیات بخش و شادی آفرین است و آن‌ها علیرغم تمام فشارهای اقتصادی که توسط دشمنان ایجاد شده ایستاده‌اند و این احساس خوب را در ما بوجود آورده‌اند و این مهم ارمغان کوچکی نیست و یک موفقیت بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

به اشتراک بگذارید :