8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۸:۰۹
کد مطلب:  1046578
معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی در همایش تخصصی دبیران رشته علوم انسانی:
علوم انسانی زیر بنای علوم تجربی و فنی است

همایش تخصصی علوم انسانی و کارگاه های آموزشی دروس علوم انسانی با محوریت ترویج و شیوه های نوین آموزشی با رویکرد «چگونه دروس علوم انسانی را تدریس کنیم؟» با حضور معاون آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت استان و رئیس مرکز ترویج علوم انسانی کشور، پنج‌شنبه ۲۶ دی‌ماه در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان ناحیه 3 تبریز برگزار شد.

به گزارش ادارۀ اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی ادارۀ کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، همایش «چگونه دروس علوم انسانی را تدریس کنیم؟» از مجموعه همایش‌های «ارتقای سطح علمی دبیران رشتۀ علوم انسانی کشور»، به همت «مرکز ترویج علوم انسانی» با همکاری معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی پنج‌شنبه، ۲۶ دی‌ماه در تبریز برگزار شد.

عاشور اکرمی در این همایش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نگاه ویژه به علوم انسانی در کشور بیان کرد: علوم انسانی زیر بنای علوم فنی و علوم تجربی است.

معاون آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت استان ضمن تاکید و بیان اهمیت سند ملی تحول بنیادین در تمام برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش افزود: سند تحول بنیادین قانون اساسی سیستم آموزش و پرورش است.

وی همچنین از حضور مدیران مدارس دارای رشتۀ علوم انسانی تشکر کرد و گفت: بخشی از ایجاد تغییر نگرش راجع به رشتۀ علوم انسانی از طریق مدیران مدرسه‌ها صورت می‌گیرد، چراکه مدیران نقش ‌بسزایی در مشاوره و راهنمایی والدین و دبیران راجع به این رشتۀ تحصیلی دارند.

اکرمی در ادامه با اشاره به تربیت نیروی انسانی مبتکر، خلاق، نو آور و امیدوار در تراز جمهوری اسلامی ایران گفت: با اصلاح نگرش بدبینی سیستماتیک، باورهای ذهنی نادرست، حذف نظام آموزشی حافظه مدار، تغییر سیاست گزاری های غلط و ... می توانیم به این مهم دست یابیم.

وی در ادامه با بیان ضرورت توجه به علوم انسانی بیان کرد:برای مقابله با آسیب های اجتماعی و اقتصادی و انسانی و ... باید متوسل به علوم انسانی و شیوه های مدیریتی نوین شوبم.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان تصریح کرد : با روزآمد کردن پژوهش ها و کاربردی نمودن آنها و با تغییر نگرش سیستمی می توانیم مسیر توسعه علوم انسانی را باز کنیم.

در ادامه مهدی علامی؛ رئیس اداره تکنولوژی آموزشی و گروه های آموزشی متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: این همایش برای دبیران درس‌های روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، علوم و فنون ادبی، ریاضی و آمار ، فلسفه، جغرافیا و زبان انگلیسی در حال برگزاری است.

وی افزود: از مدیران و همکاران محترم تقاضا داریم در نشست‌های مشابه چالش‌های خود را با هم درمیان بگذارند تا با تلاش و همت جمعی بتوانیم گام های اساسی در این راستا برداریم.

در پایان همایش لوح یادبود مرکز ترویج علوم انسانی از طرف مدیریت آن مجموعه به معاون آموزش متوسطه و رئیس اداره تکنولوژی گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان اهدا شد./خاک زاده

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :