14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ۰۷:۴۰:۴۷
کد مطلب:  I1szPCrl
همزمان با هفته سلامت برگزار شد:
همايش دانش آموزان مبتلا به ديابت درشیراز

رئيس اداره سلامت و تندرستي آموزش و پرورش فارس گفت: بايد اجازه دهيم تا دانش آموزان مبتلا به دیابت زندگي طبيعي خود را داشته واز دوران کودکی خود استفاده کنند

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس،بهزاد جامعيان در همايش دانش آموزان مبتلا به بيماري ديابت درتالارسعدي باشگاه فرهنگيان شيراز گفت: متاسفانه در برخي از گزارشاتي كه مربيان بهداشت ارائه نموده اند به شيوع افسردگي در برخي از اين عزيزان اشاره شده است

وی گفت:لازم است با همكاري و حمايت خانواده هاي محترم در اين خصوص اقدامات لازم صورت پذيرد تا اين عزيزان در معرض آسيب هاي روحي و رواني قرار نگيرند.

رئيس اداره سلامت و تندرستي  آموزش و پرورش فارس در تشريح اهداف برگزاري اين همايش گفت: اين همايش به منظور معرفي بيماري ديابت وارائه آموزش هاي لازم به خانواده ها  و دانش آموزان براي داشتن آينده اي خوب و ايجاد محيط زندگي سالم براي دانش آموزان مبتلا به اين بيماري برگزار شده است.

وي ضمن اظهار خرسندي از برگزاري اين همايش و حضور در جمع دانش آموزان مبتلا به بيماري ديابت و خانواده هاي اين عزيزان گفت:بايد تلاش كنيم تا بيماري را به موقع شناسايي و به بهترين نحو مراقبت يا درمان كنيم.

اين مقام مسئول با اشاره به اقدامات انجام شده براي  شناسايي دانش آموزان مبتلا به دیابت يادآور شد: با توجه به شعار امسال سازمان بهداشت جهاني مبني بر « غلبه بر ديابت  » برنامه هاي ويژه اي توسط  اداره سلامت و بهداشت آموزش و پرورش فارس براي دستيابي به اين هدف طراحي و  به اجرا در مي آيد.

 جامعيان در تشريح اين فعاليت ها گفت: از جمله اقدامات انجام گرفته در اين خصوص مي توان به شناسايي دانش آموزان مبتلا به اين بيماري، چك آپ دوره اي دانش آموزان، نظارت و مراقبت هاي ويژه توسط مربيان بهداشت مدارس، ارجاع دانش آموزان به پزشك و مراجع درماني ، نظارت و پي گيري مسائل و مشكلات اين دانش آموزان خصوصا در حوزه روحي و رواني با رعايت اصل محرمانگي اشاره نمود.

وي همچنين  در بخشي از سخنان خود از دست اندر كاران برگزاري اين همايش خصوصا مسوولين و كارشناسان دانشگاه علوم پزشكي شيراز تقدير نمود

گفتني است اين همايش در دو قسمت به صورت ارائه محتواهاي آموزشي  در قالب هنرهاي نمايشي و اجراي برنامه هاي شاد و متنوع فرهنگي در قالب موسيقي و طنز توسط كارشناسان بهداشت و هنرمندان شيرازي برگزار گرديد.

براساس این گزارش در اين همايش بیش از 800 دانش ٱموز مبتلا به دیابت وخانواده های آنان حضور داشتندو كارشناسانی از «بنياد ديابت بوعلي » در قالب يك برنامه نمايشي به  معرفي بيماري ديابت و تشريح  انواع ديابت، علائم اين بيماري، نحوه كنترل يا درمان و نكات تغذيه اي مرتبط با اين بيماران براي شركت كنندگان پرداختند.

به اشتراک بگذارید :