8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1046398
اجرای طرح «یاری گران زندگی» در ۴۹۸ مدرسه استان قم

مدیرکل آموزش وپرورش استان قم از اجرای طرح «یاری گران زندگی» در ۴۹۸ مدرسه قم خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، به نقل از ایسنا حمیدرضا شیخ الاسلام شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش وپرورش استان که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با ذکر این مطلب که در سه جلسه گذشته شورا، قرار بوده که زمین ها در اختیار آموزش وپرورش و خیرین قرار بگیرد تا کلنگ احداث این زمین ها بر زمین زده شود گفت: نخستین مدرسه ای که در سطح استان به بهره برداری برسد و در اختیار آموزش وپرورش برسد به نام شهید سپهبد سلیمانی نام گذاری خواهد شد.
وی افزود: یکی از طرح های مهم آموزش و پرورش اجرای طرح یاریگران است. این طرح با همکاری آموزش وپرورش، وزارت کشور و شورای مبارزه با مواد مخدر در 498 مدرسه قم اجرا می شود.
مدیرکل آموزش وپرورش استان قم با بیان توضیحاتی پیرامون نحوه اجرای طرح گفت: بر اساس این طرح، مقررشده 6 ساعت دوره های آموزشی برای پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان برگزار شود.
وی با ذکر این مطلب که زنگ آغاز طرح زده شده است ،بیان کرد: این طرح در 498 مدرسه برگزار می شود و در مدت سه سال دانش آموزان، اولیا و معلمان مدرسه در سیزده درس آموزش ببیند.
شیخ الاسلام با بیان اینکه این آموزش ها در مدارس متوسطه و ابتدایی هر سال سه درس انجام می شود، افزود: برای اجرای این طرح، درمجموع 555 میلیون و 200 هزار تومان اعتبار پیش بینی شده که سهم آموزش وپرورش 188 میلیون تومان، شورای مواد مخدر 86 میلیون است و برای وزارت کشور هیچ اعتباری در نظر گرفته نشده است، در حال حاضر 120 میلیارد تومان در اختیارداریم تا کار را شروع کنیم.
مدیرکل آموزش وپرورش استان قم تصریح کرد: با مبلغ 555 میلیون تومان می توانیم فقط سه ساعت آموزش دهیم اما 6ساعت دوره آموزشی برای پیشگیری در نظر گرفته شده است و در صورت عدم تخصیص این رقم آموزش وپرورش با مشکل مواجه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :