6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۱۰:۲۴:۱۵
کد مطلب:  1046267
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
مراسم نمادین گرامیداشت هفته ی شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان بانه برگزار شد

مراسم نمادین گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، اعضای شورای آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین در شهرستان بانه برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از بانه، روز گذشته و همزمان با دومین روز از هفته نکوداشت شوراهای آموزش و پرورش، مراسم نمادین گرامیداشت این هفته با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، ، امام جمعه، سرپرست فرمانداری، مدیر آموزش و پرورش، اعضای شورای آموزش و پرورش، تعدادی از مسئولین و رؤسای ادارات شهرستان و مدیران مدارس، در دبستان هیئت امنایی پسرانه سینای شهرستان بانه برگزار شد.

  رضا خضری دبیر شورای آموزش و پرورش بانه در ابتدای این مراسم، با تسلیت شهادت سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی و جان باختن تعداد زیادی از هم وطنان در حوادث اخیر، هفته شوراهای آموزش و پرورش را تبریک گفت  و معرفی شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه را به عنوان شورای آموزش و پرورش برتر استان، به اعضای شورا و تمامی معلمان و دانش آموزان تبریک گفت و از زحمات اعضای شورا و دیگر دست اندرکارانی که منجر به کسب این موفقیت شده اند، تقدیر کرد .

 

خضری در ادامه همکاری و همدلی میان اعضا، شناسایی ظرفیت و توانمندی های اولیا و فراهم نمودن زمینه های مشارکت هرچه بیشتر مردم در برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش، را از جمله مهم ترین عوامل موفقیت شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه بیان کرد.

وی شوراهای آموزش و پرورش را از برکات نظام تعلیم و تربیتی در دوران پس از انقلاب برشمرد و گفت: زمینه سازی و ایجاد بستر های لازم برای مشارکت مردم در امور مختلف آموزش و پرورشی از اهداف اصلی تشکیل این شورا در 26 دی ماه سال 1372  است.

مدیر آموزش و پرورش در ادامه به ارایه گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش شهرستان پرداخت و افزود : مشکلات کمبود فضای آموزشی و کمبود نیروی انسانی، همچنان دو چالش اساسی در آموزش و پرورش بانه است که امیدواریم با همت مسئولین هرچه زودتر مرتفع گردند.

وی افزود: خوشبختانه با وجود این مشکلات هیچ دانش آموزی در شهرستان بانه به دلیل کمبود فضای آموزشی ترک تحصیل نکرده است.

خضری همچنین به بیان برخی از موفقیت های کسب شده در آموزش و پرورش شهرستان پرداخت و موفقیت شورای آموزش و پرورش بانه در کسب رتبه برتر در بین شوراهای 16 منطقه استان کردستان، کسب رتبه دوم استان در فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس ،کسب رتبه سوم استان در ارزیابی از شاخص های عملکردی سال تحصیلی ۹۸-97حوزه معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش بانه، کسب رتبه دوم استان در ارزیابی هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش سال تحصیلی 97-۹8،کسب رتبه چهارم استان در شاخص درصد قبولی دانش آموزان پایه دوازدهم در رشته های با آزمون در کنکور سراسری سال۹۸ ،کسب رتبه سوم استان توسط دوره آموزش متوسطه اول آموزش و پرورش بانه در  ارزیابی تفاهم نامه ها و شاخص های آموزشی سال تحصیلی ۹۸-۹۷،کسب رتبه سوم استان در ارزیابی فعالیت های گروه های آموزشی دوره متوسطه،کسب ۶ رتبه برتر استان در طراحی سؤالات امتحانات نوبت دوم خرداد ماه ۹۸ توسط همکاران حوزه آموزش متوسطه اول و همچنین کسب ۱۶ رتبه برتر استان در طراحی سؤالات امتحانات نوبت دوم خرداد ماه ۹۸ توسط همکاران حوزه آموزش متوسطه دوم را از اهم این موفقیت ها برشمرد.

    گفتنی است، قرائت پیام مشترک وزیرکشور و وزیر آموزش و پرورش به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، اجرای گروه سرود دبستان هیئت امنایی پسرانه سینا ، قرائت مقاله ، نمایش کلیپ و توزیع بروشور فعالیت های شورای آموزش و پرورش بانه از دیگر برنامه های این مراسم بود .

همچنین در پایان از اعضای شورای آموزش و پرورش و مسئولین اداراتی که  بیشترین همکاری را با آموزش و پرورش داشتند ، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی، تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :