3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۱۰:۲۳:۳۱
کد مطلب:  1046231
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان خبرداد:
اهدای بیش از هزار و 500 جلد کتاب کمک آموزشی توسط بنیاد علوی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان از توزیع هزار و 581 جلد کتاب کمک آموزشی توسط بنیاد علوی خبر داد و گفت: این کتاب ها در بین دانش آموزان مناطق محروم استان هم اکنون در حال توزیع است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، مهدی نامدار با اعلام این خبر گفت:در راستای طرح ارتقای سطح علمی دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تعداد 212  بسته حاوی هزار و 581  جلد کتب کمک آموزشی، تقویتی و کنکوری پایه دوازدهم متوسطه نظری به ارزش 130 میلیون تومان توسط بنیاد محترم علوی به  49 دبیرستان تحت پوشش استان اهداء شد.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه و ارزش علمی بالا و اثر بخشی این کتب، امید است با اهتمام و جدیت مدیران مدارس، دبیران و از همه مهم تر دانش آموزان در استفاده از منابع مورد نظر، زمینه های رشد کیفی و تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق محروم وکمتر توسعه یافته استان فراهم شود و عدالت آموزشی در همه مناطق استان محقق شود.

به گفته نامدار در سال تحصیلی جاری تعداد چهار هزار و 172 نفر از دانش آموزان استان کردستان تحت پوشش طرح ارتقای سطح علمی دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بنیاد علوی قرار گرفتند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری اداره کل آموزش وپرورش استان کردستان و بنیاد علوی با هدف ارتقای سطح علمی دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان در 13 شهرستان و منطقه و در 65 دبیرستان دوره دوم متوسطه نظری برگزار می شود . 

وی افزود: از این تعداد 1248 نفر دانش آموز پایه دهم،  1568 نفر دانش آموز پایه یازدهم و 1356  نفر  دانش آموز پایه دوازدهم هستند که تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

به گفته این مقام مئول دانش آموزان مشمول طرح از خدمات آموزشی شامل برگزاری آزمون های آزمایشی در 5 مرحله، ارسال کتب کمک آموزشی، نرم افزار آزمون یار و...بهره مند خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :