8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۰۹:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1046140
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
تربیت 18حافظ قرآن در 600 روز

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با اجرای طرح تربیت حافظان قرآن به مدت 600 روزدر آموزش و پرورش خراسان جنوبی 18 نفر از فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای ایشان موفق به حفظ قرآن کریم شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی، با حضور در جمع حافظان فرهنگی استان که در دارالقرآن عترت بیرجند برگزارشد، اظهار کرد: این طرح در سه مرحله و با مشارکت 40 نفر از فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای آن ها برگزار شد.

وی با اشاره به تربیت 30 هزار حافظ جزء سی ام قرآن از بین دانش آموز و فرهنگیان استان در سال گذشته تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری نیز قریب 50 هزار دانش آموز و فرهنگی استان در طرح حفظ جزء 30 قرآن کریم شرکت کرده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان که مهم ترین رسالت ما تبیین هنرمندانه معارف قرآنی برای نسل جوان و آینده ساز انقلاب اسلامی است، افزود: توجه به سبک زندگی اسلامی که مقام معظم رهبری مورد توجه و تاکید قرار داده اند، باید توسط فرهنگیان و  به شیوه منطقی و با نگاهی کاملا هوشمندانه به آیات و روایات قرآنی در مدارس نهادینه شده تا شاهد تحول عظیمی در نهاد خانواده و جامعه باشیم.

واقعی، با تاکید بر این که بازگشت به قرآن ، رمز سعادت و لازمه اصلاح سبک زندگی است، یاد آور شد: لازمه تعالی بشر در این دنیا؛ عمل به آموزه های ناب دینی مبتنی بر ارزش های اخلاقی و الهی است.

وی با بیان این که توجه به قرآن باید در اولویت فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس باشد، ابراز داشت: قبل از هر چیز باید توجه داشت که قرآن کریم ، کتاب اعتقادی و یا اخلاقی صرف نیست بلکه کتاب زندگی است که عمل به دستورالعمل های آن مترادف با سعادت حقیقی و بهتر زیستن در همین دنیا است.

به اشتراک بگذارید :