3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۰۹:۰۳:۴۸
کد مطلب:  1046003
کارگاه آموزشی کودک و تغذیه سالم در بندرانزلی

کارگاه آموزشی کودک و تغذیه سالم در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر انزلی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، حجت محجوب مسئول روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان گفت: کارگاه آموزشی کودک و تغذیه سالم با حضور اعضای دانش‌آموز در مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرانزلی برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه آموزشی در مسیر حرکت هدفمند بسیج همگانی تغذیه و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی برگزارشد.
مسئول روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان گفت: کارشناس ارشد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی نیز به‌عنوان مدرس در این کارگاه آموزشی حضورداشت و با ترسیم هِرم غذا‌های سالم برای حاضران، اهمیت و نقش تغذیه مناسب را در سلامت انسان و پیش‌گیری از بیماری‌هارا مطرح کرد.

حجت محجوب افزود: در این کارگاه آموزشی آسیب‌های ناشی از مصرف بی‌رویه غذا‌های حاضری (فست‌فوت‌ها) و این‌که علت بسیاری از بیماری‌ها، الگوی غذایی نامناسب، مصرف زیاد قند و نمک و چربی است مطرح شد.

او گفت: در این کارگاه آموزشی مطالبی درباره تغذیه نادرست که دلیل اصلی اضافه وزن و چاقی، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و برخی سرطان‌ها است و مصرف سبزی، میوه‌ها، غلات، گوشت‌سفید و حبوبات، در پیش‌گیری از این آسیب‌ها نقش به‌سزایی ایفا می‌کند ارائه شد .

مسئول روابط عمومی اداره کل  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان افزود: در این کارگاه همچنین به دانش آموزان عضو کانون توصیه شد که ورزش کنند چرا که ورزش و تفریح سالم از راه‌های حفظ سلامتی جسمی و روحی انسان است و از رژیم غذایی سالم پیروی کنند و برای داشتن جامعه‌ای سالم و بالنده، از امروز برای سلامت خود برنامه‌ریزی مدونی داشته‌ باشند.

 

به اشتراک بگذارید :