6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۶:۳۳:۰۰
کد مطلب:  1045838
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
آشنایی هزارمربی پیش دبستانی با مهارت های ارتباطی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بیش از یک هزار مربی پیش دبستانی استان مهارت های ارتباطی با نوآموزان و مدیریت حرفه ای کلاس درس را فرا می گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدزمانی در کارگاه آموزشی مربیان پیش دبستانی شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان که در سالن همایش های آموزش و پرورش(قلم چی)برگزارشد،اظهارکرد:درراستای توانمند سازی مربیان واجرای فعالیتهای مناسب درجهت رشدوتعالی نوآموزان پیش دبستانی،این کارگاه ها به مدت سه روزدر5قطب استان برگزارمی شود.

وی، با اشاره به مشارکت فعال مربیان جدیدالورود تصریح کرد: در این کارگاه های آموزشی بر تفکر خلاق، کار گروهی، مهارت های دست ورزی فعالیت های واگرا به جای حافظه محوری، افزایش مهارت های ارتباطی و رویکرد تربیتی تأکید می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که در کارگاه های فوق از مربیان کشوری برای آموزش استفاده شده است، عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری به منظور رعایت اهداف دوره ی پیش دبستانی، نظارت حرفه ای بر کلاس های این دوره، کاهش هزینه های محتوای نو آموزان و رفع نگرانی اولیااز وجودمحتوای متفاوت درکتب پیش دبستانی،محتوای یکسانی تولیدودراختیارنوآموزان قرار گرفته است.

زمانی، با بیان این مطلب که روش آموزش پیش دبستانی، بیشتر بازی محور و فعالیت های آن آزادی محور است؛ ابراز داشت: این روش، مبتنی بر بازی است و کودک در دوره پیش دبستانی، بایددر همه فعالیت ها، فعالانه شرکت داشته و نباید منفعل باشد؛ از این رو ارزشیابی ها در دوره پیش دبستانی، تکوینی هستند.

به اشتراک بگذارید :