7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۱:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1045751
مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی خبر داد:
برگزاری جشنواره «لاله‌های روشن» 16 بهمن در40 هزار مدرسه سراسرکشور

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، از برگزاری جشنواره «لاله‌های روشن» 16 بهمن در 40 هزار مدرسه سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی با تسلیت شهادت سردار سلیمانی او را الگویی کامل برای جامعه برشمرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و هجمه های متعددی که وجود دارد سعی داریم دهه فجر امسال را باشکوه تر از هرسال برگزار کنیم.

وی از برگزاری چند برنامه در دهه فجر خبر داد و افزود: با همکاری تشکل‌های دانش‌آموزی تعدادی برنامه را در ایام دهه فجر برگزار می کنیم که از جمله می توان به جشنواره لاله های روشن که با همکاری اداره کل شاهد و تشکل‌های دانش‌آموزی و استفاده از ظرفیت‌های دانش‌آموزان و فرزندان شهید برگزار می شود اشاره کرد.

رمضانی تصریح کرد: این برنامه در روز ۱۶بهمن با حضور تمام تشکل‌ها و شورای دانش‌آموزی ۴۰هزار یادواره، ۴۰هزار شهید و ۴۰هزار مدرسه برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان، معلمان و اولیا به دیدار خانواده شهدا بروند.

وی ادامه داد: مقدمات این جشنواره از ۸آبان سالروز شهادت شهیدحسین فهمیده آغاز شده و تا ۲۲اسفند که روز شهید است ادامه دارد اما این کار در روز ۱۶بهمن در تمام مدارس برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش معرفی شخصیت سردار سپهبد شهید سلیمانی به دانش آموزان از برنامه های دهه فجر امسال دانست و خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی انسان بی‌نظیری بود که انسان‌هایی مانند او در تاریخ کم است لذا نیازمندیم دانش‌آموزان از زوایای مختلف این سردار را بشناسند لذا بخشنامه این موضوع نیز به استان‌ها ارسال می‌شود تمام معاونت‌ها سعی کنند در دهه فجر این چهره جهانی را به دانش‌آموزان معرفی کنند.

وی به طرح ملی" سیل مهربانی همکلاسی‌ها" اشاره و اظهار کرد:  این طرح با هدف یاری رساندن به دانش آموزان مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان با مسئولیت سازمان دانش‌آموزی در اول بهمن در مدارس سراسر کشور برگزار می شود.

رمضانی گفت:  فراهم کردن زمینه گفتگوی تشکل‌های دانش‌آموزی در دهه فجر از دیگر برنامه های دهه فجر امسال خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :