22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1045655
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
انتخاب معلمان شایسته و الگو ، لازمه  نظام تعلیم تربیت اسلامی است

همایش تقدیر از ازاعضاء و کارشناسان هسته ی گزینش مناطق 21 گانه  شهرستانهای استان تهران  با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به میزبانی مدرسه حکمت در ناحیه 2 شهر ری تشکیل شد  .

بنا بر گزارش  اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محمد صیدلو در همایش تقدیر ازاعضاء و کارشناسان هسته ی گزینش مناطق 21 گانه  شهرستانهای استان تهران با تشکر از زحمات آقای روستایی مدیر پیشین هسته گزینش اداره کل  و خانم سید مومن که ادامه این ماموریت را انجام خواهند داد گفت :  کشورهای دیگر، حتی ممالکی که به شکل آموزش و پرورش به صورت غیر متمرکز قایلند، درخصوص جذب معلم برای تربیت انسان و شهروند به عنوان مهم ترین موضوع در حوزه ی حاکمیت ، متناسب با نظام ارزشی خود عمل می کنند .

بنا بر این گزارش صیدلو با تاکید برگرایش تربیتی نظام آموزشی در کشور گفت : آموزش باید در بستر تربیت انجام بگیرد . وی افزود : هدف و دیدگاه آموزش و پرورش از حضور معلم و دانش آموز در یک کلاس فقط انتقال اطلاعات نیست  بلکه هدف  درک حضور معلم در کلاس به عنوان یک الگو و کسی است که در نظام ارزشی ما به مراتبی از حیات طیبه رسیده است تا دانش آموزان او را به عنوان الگو ببینند و از او سرمشق بگیرند . صید لو بر این مبنا کار گزینش را در انتخاب معلمین با توجه به  محدودیت‌ها و بضاعت های آموزش و پرورش بسیار خطیر دانست و  گفت : انتخاب معلمان شایسته و الگو ، لازمه  نظام تعلیم تربیت اسلامی است.

صیدلو تصریح کرد : شایسته گزینی در بحث نیروی انسانی هدف گزینش است. وی در انتها ابراز امیدواری نمود شغل معلمی در کشور دارای چنان جذابیتی بشود که جمعیت  بیشتری به انتخاب آن رغبت کنند وبا گزینش از بین تعداد بیشتری از نیروها ، زمینه ی حضور معلمانی هر چه شایسته تر فراهم گردد .

گفتنی است در این همایش محمد صیدلو مدیر کل و اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، احمد طاهرسلطانی  مدیر کل هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش ، حجت الاسلام ناصری دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش ،  سعیده سید مومن مدیر هسته گزینش استان تهران واعضا و کارشناسان هسته ی گزینش شهرستانهای استان تهران حضور داشتند .

به اشتراک بگذارید :