4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۳:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1045501
فولادوند در همایش برنامه ریزی فعالیت های تربیتی با نگاهی به اهداف دوره های تحصیلی بیان نمود.
کارکرد آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت به تناسب نیاز جامعه است

همایش برنامه ریزی فعالیت های تربیتی با نگاهی به اهداف دوره های تحصیلی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ عبدالرضا فولادوند در همایش برنامه ریزی فعالیت های تربیتی با نگاهی به اهداف دوره های تحصیلی که با حضور مددی، مشاور وزیر در سند تحول بنیادین برگزار شد؛ با اشاره به اخلاص و تقوای سردار شهید سپهبد سلیمانی اظهارداشت: ایشان در امور نظامی سرآمد روزگار بود و با اخلاص؛ تقوا و تخصص خود شخصیتی بروز داده بود که تجلی گفتمان امام راحل در یک قرن گذشته بود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: البته شهادت سردار سلیمانی نیز باعث یکپارچگی مردم و حیات دوباره امید در میان مردم شد.

وی این جلسه کارگاهی را برای یادآوری وظایف و تکالیف حوزه پرورشی قلمداد نمود و اضافه کرد: حوزه پرورشی تاثیرگذارترین حوزه در اجرای سند تحول بنیادین است و شما موثرترین افراد در اجرای سند تحول هستید.

فولادوند با اشاره به اینکه این سند تماما فرهنگی است و متولیان اجرای آن خانواده پرورشی است، گفت: مبانی سند تحول شامل یک بخش اصلی و یک بخش پایانی است. نقش تربیت در جمهوری اسلامی و بعد فلسفه تربیت رسمی و عمومی است. متولی فصل اول همه نهادهای فرهنگی اند.

وی افزود: در واقع اجرای سند فقط با آموزش و پرورش نیست و صدا و سیما و دانشگاه ها و دیگر دستگاه های اجرایی شرکای اجرای سند تحول هستند. همچنین در بخش فلسفه رسمی و عمومی متولی آموزش و پرورش است که مبانی سیاسی و حقیقی و روانشناختی و... در این قالب شکل پیدا می کنند و بر اساس این مبانی باید گام های مان را برداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت افزود: این سند رسمی و عمومی و الزامی است. نظام سیاسی جایگاه تربیت را بیان می کند و همچنین راجع به چگونگی دخالت نظامی سیاسی در تربیت تبیین می شود.

وی افزود: کلیه دستگاه های دست اندرکار سند باید این مبانی را بخوبی بشناسند.اما متاسفانه ما هنوز سند تبیین نشده می رویم سراغ عملیاتی شدن سند.

وی گفت: ما باید نظام فکری خود را با مبانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش منطبق کنیم و ساختار فکری خودمان و همه عوامل را براساس سند قرار دهیم. شما که موثرترین شخصیت های اجرای سند تحول هستید باید تلاش کنید سند را به کف مدارس ببرید. اجرای سند فقط از بالا به پایین نیست و باید از کف به بالا هم اجرا شود. این در شرایطی است که نهادهایی مانند صدا و سیما نه تنها در مسیر سند نیستند بلکه برخلاف اصول سند گام برمیدارند. هنوز صدا و سیما تبلیغاتی برای سند نداشته است.

وی افزود: اگر بناست سند به عنوان قطب نمای حرکت های فرهنگی ما باشد خودمان باید به آن شکل دهیم و تلاش کنیم برنامه های مان را مبتنی بر سند وفق دهیم.

فولادوند با اشاره به تغییر کارکرد آموزش و پرورش امروز با پنج سال گذشته گفت: کارکرد اموزش و پرورش در تعلیم و تربیت به تناسب نیاز جامعه باید اصلاح شود. نیازهای اولیه پاسخگوی نسل جدید نیست. مشکل ما نیازهای ثانویه دانش آموزان است. باید به سوالات انها پاسخ دهیم و پاسخ های به روز داشته باشیم.

وی افزود: بچه های ما نیازمند شادابی اند. فرهنگ، هنر و ورزش تاثیرگذار است. زنگ هایی است که بچه ها از حذف شدنش ناراحت می شوند فلذا ما هم باید ناراحت شویم. کلاس های کانون های تربیتی را تقویت کنیم و همه این ها مهم است.

 

به اشتراک بگذارید :