3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۴:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1045480
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین تقدیر از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان عنوان کرد:
ضرورت استفاده از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف عملکردی تعلیم و تربیت استان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش در راستای پیشبرد اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: شوراهای آموزش و پرورش می توانند نقش تعیین کننده ای در تحقق اهداف سند تحول بنیادین به عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش ایفا کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان کوروش مودت پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۹۸ در آیین تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش سراسر استان خوزستان عنوان کرد: استان خوزستان یکی از استان های پیشرو در حوزه جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز است که موفقیت در این شاخص مرهون تلاش های شوراهای آموزش و پرورش و مجامع خیرین مدرسه ساز در سطح مناطق و نواحی استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به مقوله برقراری عدالت آموزشی در بین دانش آموزان استان، اظهار کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته توسط همکاران ما در مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اعتبار می بایست برای ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی اختصاص یابد‌. از طریق هم افزایی با استاندار استان و در قالب مصوبات کارگروه استانی مقرر شد این مبلغ از محل اعتبارات دهیاری تامین و پرداخت شود.
 

وی همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به شاخص سلامت و تندرستی دانش آموزان خوزستانی، عنوان کرد: بالغ بر ۱۸ میلیون پاکت شیر تا پایان سال تحصیلی در ۲۱ نوبت و در بین ۸۶۰ هزار نفر از دانش آموزان پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول توزیع خواهد شد.

مودت  در ادامه با اشاره به نقش مهم خیرین مدرسه ساز در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت، تصریح کرد: بنیاد قلم چی متعهد شده است که تا مهرماه سال آینده ۵۹ کلاس درس در استان بسازد که تاکنون ۳۰ کلاس درس از این تعداد را تحویل آموزش و پرورش خوزستان داده است. همچنین موسسه راه ایمان وابسته به دفتر آیت الله العظمی سیستانی نیز تاکنون ۴۵ مدرسه در استان خوزستان ساخته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان  در پایان یادآور شد: حرکت در مسیر سند تحول بنیادین و تربیت دانش آموزانی متفکر، خلاق و دارای حیات طیبه از مهمترین اهداف عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان است.

گفتنی است در پایان این برنامه از شورای آموزش و پرورش مناطق بهبهان، شوشتر، شوش و رامهرمز که ترتیب مقام های اول تا چهارم شاخص های عملکردی استان را کسب کرده بودند با حضور استاندار خوزستان تقدیر و تشکر شد.

به اشتراک بگذارید :