8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۴:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1045472
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در مراسم یابود شهدای مقاومت و دانش آموزان و معلمان جان باخته در مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان:
جمعیت مراسم تشییع حاج قاسم ۷۰ درصد بیش از تصور مسئولان بود

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مسئولان کوتاهی در برگزاری مراسم حاج قاسم نکردند، گفت: جمعیتی که روز تشییع در کرمان حضور داشت ۷۰ درصد بیش از تصور مسئولان بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۹۸ در آئین گرامیداشت سردار سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی و همرزمان با وفایش سردار پورجعفری در آموزش و پرورش کرمان با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: حاج قاسم سرباز اسلام و سرباز راه ولایت بود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره دیگر همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی در حمله تروریستی آمریکا، گفت: به خانواده‌هایی که عزیزان خود را در مراسم تشییع پیکر شهدا جان خود را از دست دادند تسلیت می‌گویم.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه معیارها و مقیاس‌هایی در دنیا وجود دارد که انسان‌های برتر را شناسایی می‌کنند، افزود: در نگاه دینی و اسلامی اسلام برای شناخت انسان‌های برتر مقیاس‌هایی ارائه شده که هم‌خوانی با معیارهای مادی ندارد.
وی با بیان اینکه در قرآن معیارهای برتری انسان آمده است، گفت: از نگاه دین، انسانی به خدا نزدیک‌تر است که علم بیشتری داشته باشد و این علم را در راه خدا به کار بگیرد.
علیدادی‌سلیمانی با عنوان اینکه معیار دوم جهاد و شهادت در راه خداست، بیان کرد: افرادی که در روزهای سخت به دنیا پشت کرده و به سوی خدا می‌شتابند نزد خدا ارزشمندتر هستند.
وی با بیان اینکه خداوند مجاهدین را دوست دارد، گفت: مجاهدین خدا بر هوا و هوس‌های نفسانی خود غلبه کرده‌اند و قرآن می‌فرماید هر کس تقوای بیشتری دارد در پیشگاه خداوند برتر است.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه شهید سلیمانی محبوب دل‌ها شد، چرا که این معیارهای الهی در او بود، افزود: شهید سلیمانی انسانی فوق‌العاده خوش فهم بود و فهم و درک بسیار بالایی داشت و در هر جریانی که وارد می‌شد آن جبهه به‌گونه‌ای ساماندهی می‌شد که با پیروزی روبه‌رو بود.
وی با یادآوری اینکه حاج قاسم عراق و سوریه از دست رفته را برگرداند، تصریح کرد: داعش آمده بود تا اسلام را نابود کند اما سردار سلیمانی با طراحی دقیق این دشمن اسلام را نابود کرد و جبهه مقاومت پیروز شد.
علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی با حضور خود جبهه مقاومت را به هم نزدیک کرده و آنها را همدل کرد، گفت: در سفرهای اخیر خود برنامه جبهه مقاومت حتی برای سال‌های آینده نیز در اختیار آنها قرار گرفت.
وی با بیان اینکه کمتر فرماندهی در تاریخ وجود دارد که چهل سال لباس رزم داشته و از جبهه‌ای به جبهه دیگر بشتابد، افزود: گر چه او یک فرمانده ارشد نظامی بود اما بسیار متواضع در بین رزمندگان بود.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه روز شهادت سردار سلیمانی را روز مقاومت نامگذاری کردند، گفت: او برای رضای خدا در جبهه حاضر شد تا دین خدا در دنیا حاکمیت پیدا کند.
وی با بیان اینکه وقت نشد وصیتنامه سردار سلیمانی در مراسم هفتم خوانده شود، افزود: در فرازی از این وصیتنامه آمده "خدایا دستم خالی است و در حالی که دستم خالی است به سوی تو می‌آیم. در دستانم فقط اشک مظلوم است و در این راه مجاهدت کردم".
علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه خیلی‌ها فقط هشت سال دفاع مقدس جنگیدند و ادامه ندادند و اگر چه همین مقدار بسیار با ارزش است اما سردار سلیمانی چهل سال مجاهدت کرد، گفت: اگر حاج قاسم عمر بیشتری هم داشت در همین راه مجاهدت صرف می‌شد.
وی با بیان اینکه او تقوای بسیار زیادی داشت و در تمام شئون زندگی تقوا را رعایت می‌کرد، افزود: همین اخلاص سردار سلیمانی بود که باعث شد چنین جمعیتی در آئین تشییع این سردار بزرگ جهان اسلام حاضر شوند.
امام جمعه کرمان با اشاره به اتفاقاتی که در مراسم تشییع سردار سلیمانی در کرمان افتاد، گفت: مسئولان استان کوتاهی در برگزاری این مراسم نکردند، اما جمعیتی که در روز تشییع پیکر این شهید بزرگوار در کرمان حضور داشت 70 درصد بیشتر از انتظار بود.

به اشتراک بگذارید :