20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۳:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1045379
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران
برگزاری مرحله عملی و مقدماتی کشوری اولین دوره المپیاد مهارتی شاخه کاردانش

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری مرحله عملی کشوری اولین المپیاد مهارتی شاخه کاردانش خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: این المپیاد مهارتی شاخه کاردانش طی دو مرحله مقدماتی و نهایی کشوری برگزار می شود و به منظور کیفیت بخشی به آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش اولین مرحله المپیاد کشوری در راستای مسابقات علمی کاربردی شاخه کاردانش باتوجه به دیدگاه های جدید و استفاده از فناوری های نوین موجود به صورت آنلاین برگزار شد.

دراین آزمون هنرجویان در سه رشته برق ساختمان، طراحی طلا و جواهر، تعمیر موتور تراکتور به طور همزمان به رقابت پرداختند. که دو هنرجوی شهرستان های استان تهران در رشته برق ساختمان با 62 هنرجوی دیگر در سایر استان‌ها و دو هنرجوی تعمیر موتور تراکتور با 36 شرکت کننده دیگر درحوزه‌های پیش بینی شده (هنرستان شهادت/ ناحیه یک شهرری و هنرستان کشاورزی باهنر/ شهرستان پاکدشت) به رقابت پرداختند.

شفیع پور  با اشاره به اینکه این المپیاد به عنوان اولین تجربه به صورت آنلاین در سراسر کشور به میزبانی استان البرزبرگزار شد، تصریح کرد: در این مرحله داوری بر اساس مانیتور آنلاین و بر اساس فیلم های ارسالی به صورت متمرکز در استان البرز صورت پذیرفت و پس از داوری این مرحله از کل استان‌ها، 6 گروه برتر در هر عنوان آزمون که در روزهای 3 تا 6 بهمن ماه سال جاری در مرکز تربیت معلم کرج برگزار می‌شود به مرحله نهایی راه خواهند یافت و از برگزیدگان مرحله نهایی همزمان با اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی به میزبانی استان هرمزگان تقدیر به عمل می‌آید.

 

به اشتراک بگذارید :