7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۳:۵۷:۰۰
کد مطلب:  1045352
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم یادبود شهدای مقاومت و دانش‌آموزان و معلمان جان باخته در مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان:
حاج قاسم سلیمانی با شهادت خود کتاب قطور شهادت را زرین کرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم یادبود شهدای مقاومت و دانش‌آموزان و معلمان جان باخته در مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان، گفت: حاج قاسم سلیمانی با شهادت خود کتاب قطور شهادت را زرین کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان صبح چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه ۹۸ در مراسم یادبود شهدای مقاومت و دانش‌آموزان و معلمان جان باخته در مراسم تشییع شهدای مقاومت، تصریح کرد: امیدواریم همه ما بتوانیم در سنگر نظام تعلیم و تربیت هزاران سرباز وفادار به وطن مانند حاج قاسم سلیمانی را تعلیم بدهیم و تربیت کنیم.
وی ابراز داشت: یادمان نرفته حاج قاسم را در دورترین نقاط کشور و مدارس استان به‌عنوان دلاورمرد و سرباز شجاع می‌شناختند و دوستش داشتند و کمتر دانش‌آ‌موزی در نقاط کشور است که حاج قاسم را نشناسد و قطعا و یقینا دانش‌آموزان این مرز و بوم راه حاج قاسم سلیمانی را ادامه می‌دهند و ایشان را به عنوان یک الگوی نمونه و بارز در زندگی خود قرار می‌دهند.
اسکندری‌نسب عنوان کرد: حاج قاسم، با شهادت خودش یک بار دیگر این کتاب و دفتر قطور شهادت را زرین کرد و نام خود را در این کتاب قطور شهادت ثبت کرد و برای همیشه خواهد ماند.
وی بیان کرد: ما هم وظیفه داریم در آموزش و پرورش استان راه روش و منش حاج قاسم را در راهبردها، سیاست‌های فرهنگی و تربیتی و نقش الگویی و تربیتی و نقش تبیین شهادت حاج قاسم را در دستور کار خود قرار دهیم که برای هر کدام از این راهبردها و سیاست‌ها مواردی در ابعاد مختلف بیان شده که به‌زودی تبیین می‌شود و در اختیار واحدهای آموزشی قرار داده می‌شود.
اسکندری‌نسب خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده  در کتب درسی نقش و جایگاه حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک سرباز دلیر، سردار دوست‌داشتی و وفادار به نظام و ولایت را تبیین و در دستور کار خود قرار می‌دهد.
وی افزود: در روز  مراسم تشیع سه معلم خانم و پنج دانش‌آموز دختر و سه دانش‌آموز پسر کشته شدند که افراد از شهرستان‌های جیرفت، بم و ناحیه یک و دو آموزش و پرورش کرمان بودند.

به اشتراک بگذارید :