12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1045244
با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان؛
مراسم افتتاحییه طرح دانش آموزی داناب در آموزش وپرورش منطقه گوگان برگزار شد

مراسم افتتاحییه طرح دانش آموزی نجات آب ( داناب ) در آموزش وپرورش منطقه گوگان با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از گوگان، کامیار قهرمانی فرد گفت: سعی طرح نجات آب بر این است تا با آگاهی و اطلاع‌رسانی از حفاظت و صیانت از منابع آب، همچنین اصلاح الگوی مصرف آب با همت معلمین و انتقال مفاهیم به دانش‌آموزان این نعمت الهی را به آیندگان نیز تحویل دهد.

معاون پژوهشی مدیر کل آموزش وپرورش استان افزود: طرح داناب با هدف قرار دادن دانش‏ آموزان، برنامه‏ ریزی شده است تا مسائل و چالش‏های اصلی حوزه آب اعم از مسائل ارزشی پیرامون آب، مسائل کمی، مسائل کیفی، بحث آب مجازی، ارزش ذاتی و اقتصادی آب و ... در روندی نظام ‏مند مورد به این قشر آموزش داده شود./روشنی

علیزاده معاون فرماندارشهرستان آذرشهر ضمن خیر مقدم گویی به عموم گفت: آموزش و پرورش زمینه آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان را فراهم کرده است که صرفه‌جویی بهینه آب هم به‌عنوان یک مهارت زندگی در مدارس آموزش داده می‌شود.

وی در ادامه افزود: دانش‌آموزان و معلمانی که در این طرح فعالیت دارند به‌عنوان سفیران آب، فرهنگ مصرف درست آب را در جامعه ترویج می‌دهند.

محمدی،نماینده شرکت آب منطقه ای استان و طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی استان آذربایجان شرقی در این مراسم از افزایش آب دریاچه‌ ارومیه طی ماه های اخیر خبر داد و گفت: طرح داناب یا نجات دانش آموزی آب حدود هفت سال است که به عنوان طرح ملی و با تفاهم نامه بین شرکت های آب منطقه ای و ادارات آموزش پرورش استان ها و با شیوه نامه مخصوص در حال اجراست.

این مقام مسئول افزود: امیدواریم با تداوم بارش‌ها و اقدامات ستاد احیای دریاچه‌ ارومیه و طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی، شاهد احیای تدریجی این دریاچه باشیم.

در پایان برنامه به فعالین فرهنگی این طرح در مدارس منطقه با اهدای لوح سپاسی قدردانی گردید.

 

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :