23 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1044778
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛
تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش مشکلات و خسارات ناشی از بارش‌های سیل‌آسای سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان، اقدامات و برنامه‌ریزی صورت گرفته در راستای کاهش مشکلات و خسارات ناشی از بارش‌های سیل‌آسای اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان را تشریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش،حمیدرضا رخشانی با اشاره به بارندگی چند روز اخیر در استان پهناور سیستان و بلوچستان، اظهارکرد: آموزش‌وپرورش استان از همان ابتدا و براساس اخطاریه سازمان هواشناسی، مبادرت به تشکیل کمیته اضطراری بررسی سوانح و حوادث احتمالی در سطح استان کرد.

وی افزود: از همه مدیران و روسای ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها و مناطق خواسته شد تا با هماهنگی فرمانداران و بخشداران و ستاد مدیریت بحران، باتدبیر لازم و اتخاذ تصمیمات به‌موقع در راستای صیانت از سلامت و بهداشت همکاران فرهنگی و دانش آموزان عزیز، از بروز هرگونه حوادث احتمالی پیشگیری شود که به فراخور شرایط ، باهدف یادشده موضوع تعطیلی مدارس در برخی نقاط استان تدبیر شده است.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش استان  سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تلاش شده است تا  با به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از پتانسیل موجود در دیگر دستگاه‌ها درصدد کاهش مشکلات و دشواری‌های همکاران و دانش آموزان باشیم .

رخشانی در ادامه اضافه کرد: شرایط حال حاضر فضاهای آموزشی به شرایط عادی روزهای گذشته برگشته و تأکید شده است تا هر چه سریع‌تر فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در برخی مناطق از سر گرفته شود.

وی تأکید کرد: موضوع اولویت‌بندی و تأمین نیازهای مهم و اولیه خسارت دیدگان به‌ویژه همکاران فرهنگی، دانش آموزان عزیز و ارسال مایحتاج  موردنیاز و کمک‌های مردمی به این مناطق در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان  سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات دیگر ، اظهار کرد: با اعزام گروه کارشناسی به مناطق و شهرستان‌ها درحال برآورد شرایط و به‌ویژه موضوع مهم استحکام و ضریب ایمنی ساختمان‌ها و فضاهای آموزشی هستیم.

وی در پایان گفت:امید آن داریم تا با عزمی راسخ و تلاشی جهاد گونه بتوانیم تا حدودی از مشکلات و آلام هم‌وطنان، به‌ویژه همکاران فهیم فرهنگی و دانش آموزان عزیزمان بکاهیم و شرایط مناطق یادشده به حالت عادی بازگردد.

به اشتراک بگذارید :