11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۵:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1043954
معاون وزیر و رئیس سازمان مراکز و مدارس غیر دولتی در مراسم بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش استان:
آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همگانی مردم، دستگاه های دولتی و نهاد های غیر دولتی است

مراسم بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش استان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی، مدیر کل دفتر امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش، استاندار زنجان، مدیر کل آموزش و پرورش استان، ائمه جمعه و فرمانداران استان زنجان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مراکز و مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی در این مراسم ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، گفت:  از استاندار فهیم زنجان که خود فرهنگی بوده و عشق به آموزش و پرورش در وجودشان نهادینه است، امام جمعه  زنجان به عنوان یکی از چهره های برجسته مذهبی و فرهنگی کشور و مدیر کل توانمند استان که از چهره های فعال در این حوزه هستند و هر جا بوده اند منشا تحول می باشند، تقدیر و تشکر می کنم.

زینی وند بیان داشت: استان زنجان یک استان ولایی است و در ایام محرم نگاهمان معطوف به این استان پر شور است و انشالله از دعای خیر شما بهره مند شویم.

معاون وزیر و رئیس سازمان مراکز و مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی  اظهار داشت: در این مدت که ما بررسی کرده ایم، رشد و پیشرفت ویژه ای را در استان زنجان شاهد بوده ایم.

وی گفت: ١٧ دستگاه در شورای آموزش و پرورش، شرکای ما بوده و در برنامه ریزی، اجرا و ...کمک حال ما هستند و صمیمانه از این دستگاه ها تقدیر و تشکر میکنم.

زینی وند فلسفه حضور خود در استان زنجان را قدردانی از امام جمعه، استاندار، مدیر کل آموزش و پرورش و تمامی اعضا شورای آموزش و پرورش استان و شهرستانها عنوان کرد.

وی با ذکر این نکته که  اگر قرار است جامعه توسعه یافته داشته باشیم، باید آموزش و پرورش ما توسعه پیدا کند، افزود: تنها مسیر توسعه کشور، توسعه سرمایه انسانی است و بدون آموزش و پرورش کارامد، پویا و پاسخگو نمی توان جامعه ای موفق را شاهد بود.

رئیس سازمان مراکز و مدارس غیر دولتی ابراز داشت: جامعه دارای قدرت اقتصادی، علمی و صنعتی مستلزم  تربیت دانش آموزانی خلاق است و این تربیت جز در آموزش و پرورش امکان پذیر نیست.

وی  با بیان این نکته که  مدارس و مراکز غیر دولتی نماد مشارکت همگانی مردم هستند، افزود: آموزش و پرورش در توسعه سرمایه انسانی  نیازمند مشارکت همه مردم، دستگاه های دولتی و نهادهای غیر دولتی است و رسالت شورای آموزش و پرورش، استفاده از ظرفیت مشارکت همه بخش های دولتی، غیر دولتی و مردم در ارتقای تعلیم و تربیت می باشد.

زینی وند گفت: شورای آموزش و پرورش می تواند زمینه عملکرد پایدار و مطلوب در رشد آموزش و پرورش را ایجاد کند

وی بیان داشت: ارتقای رتبه استان زنجان در کنکور از جایگاه ٢٤ به ١٦ کار بسیار بزرگ، جهش و تحول است و در بحث توسعه کیفی مدارس غیر دولتی و توسعه فضا های ورزشی، استان زنجان رتبه خوبی داشته است.

معاون وزیر و رئیس سازمان مراکز و مدارس غیر دولتی در پایان ضمن قدر دانی مجدد، اظهار داشت: از استاندار زنجان درخواست داریم در خصوص رفع مسائل و مشکلات موسسین مدارس غیر دولتی، خصوصا در بحث فضا های آموزشی اهتمام ویژه نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :