7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۷:۳۱:۰۰
کد مطلب:  1043942
مسیب زاده: طی سال های اخیر همراهی و هماهنگی ارزشمندی بین ستاد مرکزی اقامه نماز و آموزش و پرورش شکل گرفته است

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در جلسه کارگروه همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و  ستاد مرکزی اقامه نماز تاکید کرد که طی سال های اخیر همراهی و هماهنگی بسیار ارزشمندی بین ستاد مرکزی اقامه نماز و آموزش و پرورش شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، جلسه کارگروه همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و  ستاد مرکزی اقامه نماز که صبح امروز با حضور محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، منصور سرگزی، معاون آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز، سید علی مهدیان، معاون برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام اصغر آیتی، مدیر مرکز تخصصی قم،  رضا بهشتی باویل، معاون امور اقامه نماز و سایر اعضا  در اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش برگزار شد. 
در ابتدای این جلسه  محمدرضا مسیب زاده گفت: خوشبختانه امسال سال نمازی ویژه ای را در آموزش و پرورش پشت سر می گذاریم و کارهای ارزشمندی در حوزه نمازصورت گرفت و باید از همکاری و حمایت بی دریغ ستاد مرکزی اقامه نماز در این زمینه تقدیر کنیم. 

او تصریح کرد: خوشبختانه اولویت اول برنامه های معاونت پرورشی و فرهنگی توسعه فرهنگ قرآن، عترت، نماز با رویکرد نماز است و تشکیل  کارگروه همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و  ستاد مرکزی اقامه نماز یک کار بسیار ارزشمند در همین راستا است. 

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همانطور که می دانید پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز مبنی بر تقویت  نماز مدارس مختص به یک سال نیست و باید این امر در همه سالها تسری پیدا کند. 

او خاطرنشان کرد: به نظر می رسد باید برای اجلاس بیست و نهم نیز با قوت پیش اجلاسیه های نماز را در استانهای کشور برگزار کنیم همچنین برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری گلدسته های سرو با تغییر برخی رویکردها و تولید بسته سیار نمایشگاهی در زمینه نماز  در دستور کار قرار گیرد. 

مسیب زاده ادامه داد: خوشبختانه طی سال های اخیر همراهی و هماهنگی بسیار ارزشمندی بین ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش شکل گرفته است که باید این روند همچنان برای توسعه، ترویج و تعمیق فرهنگ اقامه نماز همچنان ادامه یابد. 

در ادامه جلسه سید علی مهدیان گفت: قطعا برنامه ریزی های ستاد اقامه نماز در زمینه تقویت نماز مدارس محدود به یکسال نیست و همچنان رونق بخشی به نماز مدارس جز اولویت های ستاد اقامه نماز است.

او تصریح کرد: در زمینه تجهیز و بهسازی نمازخانه های مدارس با بنگاه های اقتصادی و بانکها همانند گذشته همکاری خواهیم داشت و در شورای عالی بانک ها که به میزبانی بانک ملی به زودی برگزار می شود دوباره این بحث مطرح می شود تا بتوانیم در این راستا گام های ارزشمندی برداریم. 

 معاون برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: پیش اجلاسیه های استانی توافق نامه ای بین ستاد اقامه نماز و  وزارت کشور کشور است که استمرار خواهد داشت و  همچنان با محوریت آموزش و پرورش در تمام استان ها برگزار خواهد شد. 

او تصریح کرد: بر اساس تایید سازمان برنامه و بودجه سیاست گذار اصلی امر نماز درکل کشور ستاد اقامه نماز است. 

سپس حجت الاسلام اصغر آیتی در ادامه جلسه گفت: خوشبختانه رویکرد ستاد اقامه نماز این است که بیست و نهمین اجلاسیه سراسری نماز نیز با رویکرد آموزش و پرورش و مدرسه باشد و به نظر می رسد بهتر است از ظرفیت سایت قنوت برای آموزش های ضمن خدمت معلمان استفاده شود. 

در ادامه منصور سرگزی گفت: معاونت پرورشی و فرهنگی و به ویژه اداره کل قرآن، عترت و نماز اعتقاد راسخ به فعالیت های حوزه نماز دارند و و همواره همه مسائل را به صورت مجدانه پیگیری می کنند. 

او تصریح کرد: ایده تشکیل کارگروه مشترک بین ستاداقامه نماز و وزارت آموزش و پرورش بسیار ارزشمند است و می توانیم از این فرصت مغتنم در زمینه ایفای نقش خود در قبال خانواده بزرگ آموزش و پرورش استفاده کنیم.و این کار گروه می تواند محور ثقلی برای برنامه ریزی فعالیت های مشترک باشد. 

سپس در ادامه جلسه رضا بهشتی باویل گفت: باید نقاط ضعف و قوت پیش اجلاسیه های نماز در استانها را بررسی کنیم و ضمن برطرف کردن نقاط ضعف نقاط قوت را تقویت کنیم. 

او ادامه داد: خوشبختانه اسناد بالادستی بسیار خوب و کاملی در جهت توسعه، ترویج و تعمیق فرهنگ اقامه نماز وجود داد و برنامه ریزی خوبی نیز در این زمینه انجام شده است بنابراین با توجه به ساختار شورای عالی نماز و وجود برنامه های مدون در خصوص اقامه نماز باید از ظرفیت و منابع موجود در آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز با استفاده از فناوری های نوین و مدیریت دانش بهره مند شویم. 

معاون امور اقامه نماز تصریح کرد: آموزش و توانمندسازی معلمان و مربیان  در جهت دانش افزایی در زمینه اقامه نماز باید در اولویت اداره کل قرآن، عترت و نماز قرار گیرد. 

در پایان جلسه مصوبات آموزش نیروی انسانی اعم از ( طرح مبین با اولویت تقریب مذاهب ، آموزش روحانیون وائمه جماعت) ، بررسی و برنامه ریزی محتوای مسابقات احکام، تعیین و بررسی تقویم برگزاری جلسات منظم کارگروه ، تشکیل هیات اندیشه ورز نماز مدارس، تعیین ظرفیت های مشارکت در هر دو دستگاه مورد تصویب اعضای کارگروه قرار گرفت. 

به اشتراک بگذارید :