16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1043935
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان در نشست نمایندگان منتخب اولیای دانش آموزان سراسر کشور؛
تحقق اهداف اصلی نظام تعلیم و تربیت با بهره‌مندی از ظرفیت انجمن‌های اولیاء و مربیان امکان‌پذیر است

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان در نشست نمایندگان منتخب اولیای دانش آموزان سراسر کشور، تحقق اهداف اصلی نظام تعلیم و تربیت با بهره‌مندی از ظرفیت انجمن‌های اولیاء و مربیان امکان‌پذیر دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، پیش از ظهر امروز نور اله عباسپور در نشست نمایندگان منتخب اولیای دانش آموزان سراسر کشور با وزیر آموزش‌وپرورش که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس حلقه‌های اتصال بین والدین دانش آموزان و حوزه‌های ستادی آموزش‌وپرورش هستند.

وی بابیان اینکه اغلب اعضای انجمن‌ها تحصیل‌کرده، مدیران برجسته، کارآفرینان کشوری و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها هستند لذا باید از ظرفیت آن‌ها بهره‌مند شویم، اظهار کرد: بخش مهمی از مشکلات موجود مدارس را انجمن‌های اولیا و مربیان حل‌وفصل می‌کنند و در مقابل مدیران و دبیران نیز زمینه تحصیل مطلوب‌تر دانش آموزان را فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به تأکید وزیر آموزش‌وپرورش بر ارتباط نزدیک خانه و مدرسه، خاطرنشان کرد: انجمن اولیاء و مربیان برای کاهش فاصله بین خانه و مدرسه و تعامل بیشتر این دو عامل مؤثر تربیت تلاش می‌کند.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان بر ضرورت غالب شدن گفتمان تعلیم و تربیت تأکید و اظهار کرد: خانواده‌ها باید به میدان بیایند زیرا آنان ظرفیت قوی و ارزشمندی برای نظام تعلیم و تربیت هستند تا مشکلات مدارس به حداقل برسد.

وی گفت: انجمن اولیاء و مربیان ظرفیت ارزشمندی برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است لذا نگاه وزیر آموزش‌وپرورش می‌تواند کمک کند تا ارکان حاکمیت به حل مشکلات آموزش‌وپرورش مبادرت ورزد.

به اشتراک بگذارید :