13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۱۳:۵۴:۵۴
کد مطلب:  c3rudWpG
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
ارتقاء كیفیت آموزش، مهمترین برنامه وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده

مرضیه مسگرزاده در انزلی گفت: كیفیت بخشی به آموزش در همه دوره ها و پایه های تحصیلی یكی از محورهای كلیدی وزارت آموزش و پرورش و به عنوان دغدغه جدی این وزارتخانه است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات هم اندیشی و آموزشی كشوری برای دروس متفاوت افزود: سه برنامه اصلی با رویكرد جدید آموزشی درجهت ارتقاء كیفیت در حوزه دوره های آموزشی وجود دارد. 
مسگرزاده یادآور شد: تدریس مشاركتی به عنوان یكی از بزرگترین كارهای وزارت آموزش و پرورش، از سال تحصیلی گذشته آغاز شده و علاوه بر آن، آموزش درس پژوهی به همه معلمان نیز به عنوان یكی از وظایف گروه های آموزشی در حال اجراست.
وی افزود: نظارت و راهنمایی با رویكرد بالینی، از دیگر برنامه های آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده است كه در این طرح، مدیران و مسئولان علاوه بر بازدید، با حضور در كلاس های درس و مشاهده نحوه تدریس معلم، بصورت دوستانه و ارشادی و بدون دخالت در ارزیابی معلم و تنها در راستای اصلاح فرآیند كیفی سازی آموزش، انجام وظیفه می كنند. 
مسگرزاده با اشاره به نظارت بالینی با رویكرد تخصصی توسط سرگروه های تخصصی آن تصریح كرد: مجریان این طرح از معلمان برجسته در آن رشته درسی انتخاب شده و با مراجعه به كلاس درس و آموزش معلم با تمركز به موضوع آن درس تخصصی، در صورت وجود اشكال در آموزش، با گفت وگو و رایزنی درجهت افزایش توانمندی معلم و همچنین اصلاح روش آموزش كمك می كنند.
وی به برگزاری جشنواره راهبردهای یاددهی و یادگیری تحت عنوان جشنواره الگوهای تدریس با رویكرد درس پژوهی اشاره و اظهار كرد: تمامی محورهای ذكر شده، افزایش توانمندی و صلاحیت های حرفه ای معلمان را در پی داشته و به تبع آن كیفیت آموزش در كلاس های درس نیز افزایش می یابد. 
همایش دو روزه مشترك كشوری پایگاه ادبیات فارسی دوره نخست متوسطه و دبیرخانه راهبردی درس علوم‌اجتماعی متوسطه نظری با حضور سرگروه‌های استان‌های سراسر كشور در دروس مذكور از (یكشنبه) در انزلی آغاز و تا عصرامروز (دوشنبه) ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید :